03 Kasım 2017 14:42

Vestel işçilerine Erdoğan ziyareti angaryası

Vestel'de C.Başkanı Erdoğan'ın Manisa mitingine çalışanların katılımı zorunlu tutuldu. Üretimin durduğu fabrikalarda mesailer 20.00'ye kadar uzatıldı.

Vestel işçilerine Erdoğan ziyareti angaryası

Paylaş

Çiğdem Sinem UĞURLU
İstanbul

Vestel, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Manisa’da bugün yapacağı mitinge, çalışanlarının katılımını zorunlu tuttu. Erdoğan’ın Manisa Vestel City fabrikasında gerçekleştireceği miting öncesi şirket tarafından çalışanların tümüne e-posta ile “High end ve Dijital fabrikası yöneticileri ve bant çalışanları haricindeki diğer tüm fabrika personelleri öğle yemeği sonrası tören alanına sevk edilecektir” talimatı verildi. Üretimin duracağı fabrikalarda ise 16.00’da biten mesailer miting nedeniyle 20.00’ye kadar uzatıldı.

MESAİLER UZADI

Erdoğan’ın üretim sırasında gezeceği iki fabrikada ise üretim devam ediyor. Miting öncesi fabrikaya yeni güvenlik kameraları takıldı. Taşeron işçilerle stajyerlerler miting günü fabrikaya alınmadı. Fabrika giriş çıkışlarındaki sıkı düzenlemeler ve mesai saatlerinin uzatılması, çalışanların mitinge katılımının zorunlu tutulması nedeniyle işçiler zor durumda bırakıldı.

Vestel

ZORLU HOLDİNG’E ‘BABAYİĞİT’ DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye’nin Otomobili Projesi Ortak Girişim Grubu İşbirliği Protokolü İmza Töreni'nde Vestel’in sahibi olduğu Zorlu Holding’in de içinde bulunduğu ‘Yerli otomobil konsorsiyumu’ için “Madem ki bu babayiğit arkadaşlarımız çıkıp ellerini taşın altına soktular, bize de onlara gereken her yerde omuz vermek, destek vermek düşer” demişti.

ÖNCEKİ HABER

8 House of Cards çalışanı daha Spacey’i istismarla suçluyor

SONRAKİ HABER

İçecek ambalajlarında depozito uygulaması getirilecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa