03 Kasım 2017 14:03
Son Düzenlenme Tarihi: 03 Kasım 2017 14:10

Akyurt Belediyesi, mezarlığı satışa çıkardı

CHP'li Hakverdi, Ankara'nın Akyurt ilçesine bağlı Saracalar’da bulunan 3 bin 689 metrekarelik arazinin satışa çıkardığını duyurdu. (Foto: Arşiv)

Akyurt Belediyesi, mezarlığı satışa çıkardı

Paylaş

Ankara'da bulunan Akyurt Belediyesi içerisinde bir mezarlığın da bulunduğu bir araziyi satışa çıkardı. CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, “Her fırsatta kutsallara sığınan AKP’li siyasilerin kutsalları arasında kabirlerinde yatan geçmişimiz bulunmamakta mıdır” diye sordu. 

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, 8 Kasım 2017 Çarşamba Günü Saat: 10:00’da Akyurt Belediyesi Encümen Toplantı Salonu’nda yapılacak ihale ile Büyükşehir Yasası ile birlikte mahalle statüsü kazanan Akyurt ilçesine bağlı Saracalar’da bulunan 3 bin 689 metrekarelik arazinin satışa çıkardığını duyurdu.

Ali Haydar Hakverdi
CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi

Muhammen bedeli 4 milyon 57 bin 900 TL olan arazinin bir kısmında mahalle mezarlığı yer alırken, bir kısmında da faaliyetlerini sürdüren bir fabrika yapısının bulunduğuna dikkat çeken Hakverdi, “Her fırsatta kutsallara sığınan AKP’li siyasilerin kutsalları arasında kabirlerinde yatan geçmişimiz bulunmamakta mıdır” diye sordu. Hakverdi, Saraca’lı yurttaşların atalarının bulunduğu mezarlık ve faaliyetine devam edip insanlara ekmek kapısı olan fabrika arazisi neden ve hangi gerekçeyle satıldığına yanıt istedi. Bu durumunun Akyurt belediye meclisince açıklığa kavuşturulması gerektiğini belirten Hakverdi, bir an önce bu karardan vazgeçilmesi doğrultusunda sürecin takipçisi olacağını söyledi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

AKP'li Gebze Belediyesi vatandaşın tapu önergesini reddetti

SONRAKİ HABER

İçecek ambalajlarında depozito uygulaması getirilecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa