03 Kasım 2017 10:53
Son Güncellenme Tarihi: 03 Kasım 2017 11:01

'Şeytanla mücadele edecek doçent aranıyor' ilanı kaldırıldı

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi, İslami İlimler Fakültesine 'Şeytanla mücadele edecek Yardımcı Doçent aranıyor' ilanı kaldırıldı.

Paylaş

Karaman’da bulunan Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi’nin 1 Kasım 2017’de öğretim üyesi alım listesinde yer alan “Şeytanla mücadele edecek yardımcı doçent” ilanı, kamuoyunun tepkisine yol açtı. Aynı gün hem ulusal bir gazetede hem de üniversitenin internet sitesinde yer alan ilan, siteden kaldırıldı.

Gazete Habertürk’ten İrem Koca’nın haberine göre İslami İlimler Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü için aranan ilanda, üniversiteye alınacak yardımcı doçent için “Kuran ve sünnet rehberliğinde şeytanla mücadele edecek insan eğitimi üzerine çalışmaları olmak” şartı yer aldı.

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi akademik ve yönetim kadrosundan kimse, bu şartın ne anlama geldiğini ve bu çalışma alanı hakkında bilgileri olmadığını söyledi. İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Başkonak, kendisinin de “şeytanla mücadele edecek insan eğitimi” hakkında bir bilgisi olmadığını belirtti.

Akademik ilanlarla ilgilenenen Personel Daire Başkanlığı Müdürü Mustafa Sağlam konu hakkında sadece rektörlüğün beyanda bulunabileceğini söylerken, Rektör Mehmet Akgül’den yanıt alınamadı. Tartışmaları başlatan 1 Kasım tarihli ilan, dün akşam saatlerinde üniversitenin web sitesinden kaldırıldı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Avrupa'da dev maç haftası!

SONRAKİ HABER

Rahşan Anter'den JİTEM beraatlerine tepki: Beraat için her türlü taklayı attılar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa