03 Kasım 2017 00:21

‘Suriye çözüm sürecine Kürtlerin dahil edilmesinden yanayız’

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ‘Suriye’deki çözüm sürecine Kürtlerin de dahil edilmesinden yanayız’ dedi

Paylaş

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Suriye’de siyasi anlamda genel bir mutabakat sağlamaya yönelik çalışmalara Kürtlerin de dahil edilmesinden yana olduklarını belirtti.

Sputnik’in haberine göre, basın toplantısında konuşan Zaharova, Rusya ile ABD’nin Kürtlere yaklaşımındaki farklılıklarına ilişkin bir soru karşısında Rusya’nın, Kürtlerin Suriye’de siyasi anlamda genel bir mutabakat sağlamaya yönelik çalışmalara dahil edilmesinden yana olduğunu ifade etti.

'AMACIMIZ SURİYE'Yİ TAM ANLAMIYLA CANLANDIRMAK'

Zaharova “Bunu Suriye’deki etnik, mezhepsel grupları manipüle etmeden, coğrafi amaçlarımıza ulaşmak için onları kullanmadan yapıyoruz. Bunu yapmaktaki amacımız da Suriye’yi tam anlamıyla yeniden canlandırmak, ülkedeki bu grupların hiçbirinin sürecin dışında hissetmemelerini sağlamak” dedi.

'BATILI PARTNERLERİMİZ ÇABALARIMIZI ENGELLEMEYİ ÇALIŞTI'

Zaharova açıklamalarına şöyle devam etti:

“Rusya’dan yetkililer daha önce de farklı siyasi gruplar ve eğilimler dahil, Kürtlerin çeşitli platformlarda gerçekleşen süreçlerde yer alması gerektiğini belirtti. Bu anlamda elimizden geleni yaptık. Batılı partnerlerimiz de sıklıkla çabalarımızı engellemeye çalıştı. Bence aramızdaki en büyük fark bu.” (DIŞ HABERLER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

AVM restoranında Şirinler çetesine baskın: 8 kişiye gözaltı

SONRAKİ HABER

Bursa'da yurt önünde tacize kadınlardan tepki: Güvenli kentler istiyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa