01 Kasım 2017 22:29

Ümraniye'de market soygunu sırasında çatışma: 1 yaralı

Ümraniye'de soygun için bir markete giren 3 kişi ile o sırada markette bulunan polis memuru arasında çatışma çıktı. Çatışmada polis memuru yaralandı.

Ümraniye'de market soygunu sırasında çatışma: 1 yaralı

Paylaş

Olay, Saat 19.00 sıralarında İstanbul Ümraniye'deki Site Mahallesi Cevahir Caddesi Üzerinde bulunan bir marketler zincirinin şubesinde meydana geldi.

İddialara göre, maskeli ve silahlı 3 kişi, silah tehditliyle çalışanları etkisiz hale getirdi. Kasadan bir miktar para, sigara ve alkol alan soyguncular, kaçmaya başladı. Bu sırada, markette alışveriş yapan ve izinli olduğu öğrenilen polis memuru Salih Aycan, soyguncuları fark ederek silahını çekti. 'Dur' ihtarına uymayan soyguncular da silahlarını çekince çatışma çıktı. Çatışmada, polis memuru bacağından yaralanırken soyguncular yaya olarak kaçtı.

İhbar üzerine olay yerine aralarında Özel Harkekat ekiplerinin de olduğu çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri, yaralı polis memurunu ambulansla Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Tedavisi süren yaralı polis memurunun hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. 

Soygun sırasında markette büyük korku ve panik yaşandı. Çatışma sırasında soyguncuların çaldığı sigara ve içkiler yola saçıldı. Kaçan soyguncuların yakalanması için geniş çaplı araştırma başlatıldı.

Bir görgü tanığı da çatışmayı "Arkadaşımla konuştuğum sırada silahların patladığını duydum. Çatışma yaşandı. Polis memuru bacağını tutuyordu, bacağından yaralandı." ifadeleriyle aktardı. (İstanbul/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Katalan siyasetciler ifadeye çağrıldı, Puigdemont gitmiyor

SONRAKİ HABER

Kocaeli Emek Platformu, gelirde ve vergide adalet istedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa