01 Kasım 2017 22:04

'Praksis II' resim sergisi Trabzon'da ziyarete açıldı

Giresun Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Merve Güven'in, son iki yılda yaptığı çalışmalar 'Praksis II' ile sergileniyor.

Paylaş

Giresun Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Merve Güven’in son iki yılda yaptığı çalışmaları sergilediği Praksis II resim sergisi, Trabzon Tevfik Serdar Kültür Merkezinde sanatseverler ile buluştu.

Serginin açılışını Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosu Valery Tikhonov yaparken açılışa Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mansur Caferov, Giresun Üniversitesi’nden Ressam Leyla Aliyeva Önen ve Yrd. Doç. Dr. Özgür Kamer Aksoy gibi çok sayıda sanatçı eşlik etti.

Tuval üzerine karışık teknik ile yapılan çalışmalarda doku ve renk elemanlarının ön plana çıktığı sergiye sanatseverler yoğun ilgi gösteriyor.

Ulusal ve uluslararası çok sayıda sergiye katılan sanatçının İz (Giresun Uluslararası Aksu Festivali, 2017), Praksis (Ege Üniversitesi, 2016), Oculus Noctua (Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi, 2016), Ütopya/Distopya (İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi, 2015) olmak üzere dört kişisel resim sergisi daha bulunuyor.

Tevfik Serdar Kültür Merkezi’nde bulunan sergi 3 Kasım Cuma gününe kadar ziyaretçileri ağırlayacak.

praksis ıı

(Giresun/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

KODA'da 'Türkiye barış hareketi' konuşuldu

SONRAKİ HABER

Gülistan Doku'ya ait olduğu düşünülen görüntüler soruşturma dosyasına girdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...