01 Kasım 2017 18:08

Cinsel taciz iddiası TBMM gündeminde

Manisa'nın Ahmetli ilçesindeki lise pansiyonundaki cinsel taciz iddiası CHP'li Tur Yıldız Biçer tarafından Meclis gündemine taşındı.

Cinsel taciz iddiası TBMM gündeminde

Paylaş

CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Manisa’nın Ahmetli ilçesindeki bir lisenin pansiyonunda kalan 9. sınıf erkek öğrencilerinin, 12. sınıf öğrencileri tarafından oyun bahanesiyle cinsel taciz ve şiddete uğradığını iddia etti. 

Biçer bir soru önergesi hazırlayarak konuyu Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a sordu. Olayın ardından velilerin Ahmetli Emniyet Müdürlüğü’ne hem öğrenciler hem de okul yönetimi hakkında şikayette bulunduğunu söyleyen Biçer, “Olayın emniyete intikal etmesinin ardından okul idaresi çocukların okuldan uzaklaştırma cezasını geri çekiyor ve olayın üstünü kapatmaya çalışıyor. Çocuklarımıza yapılan bir cinsel istismar ve şiddet olayının üstü asla örtülemez. Suçlular gereken cezayı almalı.” dedi. Biçer, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a “Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren okul yurdunda bu şekilde bir olayın gerçekleşmesini nasıl açıklayacaksınız? Bu olayın sorumluları hakkında ne yapmayı düşünüyorsunuz?” sorusunu yöneltti.

Bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş ise iddialarla ilgili soruşturma başlattıklarını söyledi. (Manisa/DHA)

ÖNCEKİ HABER

HDP ve DBP'den Uluslararası örgütlere Öcalan çağrısı

SONRAKİ HABER

Mahzuni Şerif İstanbul’da sahnelenecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa