01 Kasım 2017 17:25

'Gülmen ve Özakça başvuru yaparsa dosyalarını inceleriz'

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın başvuru yapmaları durumunda dosyalarını inceleyeceklerini söyledi.

Paylaş

Kamu Denetçiliği Kurumunun bütçe görüşmeleri sırasında söz alan CHP ve HDP milletvekilleri, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’a, açlık grevindeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yla ilgili neden girişimde bulunmadığını sordu. 

Duvar’da yer alan habere göre Şeref Malkoç da, Gülmen ve Özakça’nın KHK ile ihraç edilmelerinin bir yasama faaliyeti olduğunu öne sürdü ve bu yüzden bakamayacaklarını söyledi.  Malkoç’un sözlerine HDP Milletvekili Garo Paylan, “Mağdurları korumakla mükellefsiniz”, CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu ise “Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığınca çıkarılan bir Kararname nasıl yasama faaliyeti oluyor” diye tepki gösterdi. Malkoç da, Gülmen ve Özakça’yla ilgili daha önce CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner’in başvuru yaptığını ancak kuruma ilgililerin başvuru yapmak zorunda olduğunu belirtti.Bunun üzerine  Malkoç’a CHP’li Erdoğdu, “Yarın Nuriye ve Semih’in annesi veya avukatı dilekçe verirse inceleyecek misiniz?” diye sordu. Malkoç da, “Dilekçe gelsin, inceleyeceğiz” yanıtı verdi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır’da 10 Ekim anmasına dava

SONRAKİ HABER

İzmir'de belediye işçileri yarım gün iş bıraktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa