01 Kasım 2017 10:02

Nuriye Gülmen'in babası: İnsan evladını görmek istemez mi?

Nuriye Gülmen açlık grevinde 237 günü geride bıraktı. Nuriye Gülmen'in babası Şaban Gülmen 5 dakikalık görüş yasağına tepki gösterdi.

Paylaş

Numune Hastenesi’nin tutuklu koğuşunda açlık grevine devam eden Nuriye Gülmen’in babası Şaban Gülmen, hastanede uygulanan 5 dakikalık görüş sınırlamasına tepki gösterdi: 5 dakikaya nasıl sığdıracağız. Birileri fedakârlık yapmak zorunda. Biz, bu hakkı avukatlara veriyoruz. Çünkü onlar müdafaa edecek. İnsan evladını görmek istemez mi?

Eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi sürüyor. Tutuklanan eğitimcilerden Nuriye Gülmen, hakkında görülen 3 duruşmaya da getirilmemişti. Semih Özakça’nın son duruşmada adli kontrolle serbest bırakılmasına karar verilirken, Nuriye Gülmen’in de tutukluluk halinin devamına hükmedildi. Gülmen Numune Hastanesi’nin tutuklu koğuşunda, gün ışığı görmeden açlık grevine devam ediyor. Kardeşi Beyza Gülmen de Eskişehir’deki okulunu dondurarak geldiği Ankara da ablasına refakat ediyor.

Kızı Nuriye’ye destek olmak için Ankara’ya gelen Şaban Gülmen, hastanede uygulanan 5 dakikalık görüş sınırlamasına tepki gösterdi. 

Cumhuriyet gazetesinden  Şeyma Paşayiğit’ konuşan baba Gülmen şunları söyledi: 5 dakikaya ne ve nasıl sığdıracağız. Birileri fedakârlık yapmak zorunda. Biz, bu hakkı avukatlara veriyoruz. Çünkü onlar müdafaa edecek. İnsan evladını görmek istemez mi” diye sordu. Kızı Nuriye’yi kendisine göstermemeye çalıştıklarını belirten Şaban Gülmen, “Bir sürü şey söylüyorlar. ‘Vakti kaçırdınız’ diyorlar. Benim gelirim var mı? Ben Kütahya’ya sürekli nasıl gidip geleyim? Ankara’da kalsam nasıl yaşayayım? Bunu yetkililer düşünmüyor mu? Biz bu toplumun insanı değil miyiz” diye tepkisini dile getirdi.

Gülmen ayrıca Kütahya’da Emniyet güçleri tarafından “Evleriniz yakılır, taşlanır” tehdidinde bulunulduğunu iddia etti. 

‘OHAL KOMİSYONU ÇALIŞSIN’

Kızı Nuriye ve Semih Özakça’nın da dahil olduğu tüm OHAL mağdurları için OHAL Komisyonu’nun işlevsel hale gelmesini talep eden Şaban Gülmen, “Atılan sadece Nuriye Semih değil. Bir sürü insan var. Bunların bir de aileleri var. Aileler de perişan, aileler de mağdur. Bu OHAL Komisyonu nasıl çalıştırılacaksa tek isteğimiz; çocuklarımızın bir an evvel işe dönmesi” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kağızman'da fırtınada elektrik direği alev aldı  

SONRAKİ HABER

Bolivya'da darbe: Devlet Başkanı Evo Morales istifa etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa