'Anaokulu öğrencilerine iç çamaşırı kontrolü' iddiası

Hatay'da iddiaya göre tuvaleti kirleten öğrencinin bulunması için erkek çocuklara iç çamaşırı kontrolü yapıldı. İddiayla ilgili soruşturma başlatıldı.

01 Kasım 2017 08:05
Son Düzenlenme Tarihi: 01 Kasım 2017 15:59
Paylaş

Hatay’daki Karaağaç Anaokulu’nda velilerin iddiasına göre tuvaleti kirleten öğrencinin bulunması için 5 yaşındaki erkek öğrencilerin iç çamaşırları ve popoları temizlik görevlileri tarafından kontrol edildi.

Cumhuriyet gazetesinden Akın Bodur'un haberine göre, olayın duyulmasının ardından bir grup veli, okul müdürüyle görüştü, ancak okul müdürü uygulama normalmiş gibi bir yaklaşım sergiledi. Bunun üzerine bazı veliler BİMER'e şikâyette bulundu. Pazartesi günü de çocuklarını okula göndermeyen veliler, okul yönetimiyle görüşmek üzere okul bahçesinde bir araya geldi.

Gelişmeler üzerine okula giden Arsuz Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez, okul yönetimiyle görüşme yaptıktan sonra velilere bilgi vererek konunun incelendiğini, müfettiş incelemesinin tamamlanmasını beklediklerini söyledi. Veliler ise çocuklarının kaygı ve korkuya yol açan bir uygulamayla karşı karşıya bırakıldığını söyledi.

Bu durumun normal görülemeyeceğini ifade eden veliler, tuvaleti temiz bırakmayan bir erkek öğrencinin suçlu arar gibi arandığını ve teşhir edildiğini belirtti. Öğrenci velilerinin okulda toplanacağı bilgisi üzerine Arsuz Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı bir ekip okul bahçesinde veliler okuldan ayrılana kadar önlem aldı.

ANAOKULU HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Öte yandan konuyla ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından idari soruşturma başlatıldı. 

İddialar üzerine okula gelerek, velilerle konuşan Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez, olayla ilgili idari soruşturma başlatıldığını söyledi.

Soruşturma başlatıldığının öğrenilmesinin ardından veliler, çocuklarını okula göndermeye başladı. (HABER MERKEZİ)

(Foto: Karaağaç Anaokulu resmi sitesi)

ÖNCEKİ HABER

Kevin Spacey'e Emmy Ödülü verilmesinden vazgeçildi

SONRAKİ HABER

Esenyurt'ta araç kaldırımda yürüyenlerin arasına daldı: 4 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa