01 Kasım 2017 02:38

Ergenekon davası sanığı avukat öldürüldü

Ergenekon davası sanıklarından Av. Kutbettin Kaya İstanbul Bakırköy'de uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti.

Paylaş

Ergenekon davası kapsamında daha önce yargılanan avukat Kudbettin Kaya silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Yeşilköy Mahallesi Cümbüş Sokak'ta bulunan bir restoranda arkadaşlarıyla yemek yiyen avukat Kudbrettin Kaya, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını yitirdi. Saldırı sonrası olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Saldırıda Kudbettin Kaya hayatını kaybederken yaralanan diğer iki kişi çevredeki hastanelere kaldırıldı. Kayanın cenazesi İstanbul Adli Tıp Kurumuna götürüldü.

Kaya'ya ateş eden şahsın saldırıyı Uzi marka silahla gerçekleştirdiği öğrenildi.

Olay yeri inceleme polisleri  saldırının olduğu restoranda incelemelerde bulundu.Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olay yerinden kaçan şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.


Av.Kudbettin Kaya, Ergenekon yargılamaları sırasında Yargıyı etkilemeye çalıştığı iddiasıyla Zekeriya Öz'ün talimatıyla gözaltına alınmış tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Kaya hakkında Adalet eski Bakanı Seyfi Oktay'ın da aralarında bulunduğu 10 kişi ile birlikte ''Ergenekon davası ve soruşturmasını etkilemeye teşebbüs ettikleri'' iddiasıyla dava açılmıştı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Emmanuel Macron'dan Rusya ve Türkiye ile diyalog çağrısı

SONRAKİ HABER

"Sadiye Eser ve Sadık Topaloğlu’nun gazeteciliğine tanığız"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa