31 Ekim 2017 18:20

Yavru köpeği, kulaklarını kesip boş araziye attılar!

Antep'te bir aylık yavru köpek, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kulakları kesilip boş araziye atıldı.

Yavru köpeği, kulaklarını kesip boş araziye attılar!

Paylaş

Olay, akşam saatlerinde Antep'in Serinevler Mahallesi TOKİ konutları yakınlarında meydana geldi. Bir arazide, kulakları kesici bir aletle kesilen bir aylık yavru köpeği gören yurttaşlar, Canlı Hayatını İyileştirme Derneği (CAHİDE) görevlilerine haber verdi.

ihbar üzerine gelen dernek görevlileri, köpeğin kesilen kulaklarını bulmak için arazide arama yaptı, ancak sonuç alınamadı. Köpek, havyan ambulansıyla tedavi edilmek üzere derneğe götürüldü.

CAHİDE Yönetim Kurulu üyesi Cemal Güneş, "Derneğimize ihbar geldi. Bir köpeğin jiletle kulaklarının kesildiğini duyduk ve olay yerine gittik. Hayvan gerçekten çok kötü durumdaydı, bayağı bir kan kaybetmişti. Kafa derisine yakın bir noktadan sıfırdan kesmişler. Olay yerinde kesilen kulakları da aradık, ama maalesef bulamadık. Bundan sonra hayatını kulaksız olarak devam edecek" dedi.

Yavru köpeği tedavi eden Veteriner Hekim Gizem Yıldırım ise, "Çok derin kesilmiş, vurulan yerler muhtemelen jilet tarzı bir şey kullanılmış diye düşünüyoruz. Çok derin ve açık yara olduğu için tedavi süreci biraz uzun olacak, canı da çok fazla yanıyor. Elimizden geleni yapacağız. Minik kızımızın ismini 'Çilem' koyduk, yaşadıklarından dolayı, çektiklerinden dolayı. Çilem’in inşallah hayatı bundan sonra çok daha mutlu şekilde olur" diye konuştu.

Yavru köpeğin iyileştikten sonra sahiplendirileceği belirtildi. (Antep/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Gazeteci Sedat Sur’a dava

SONRAKİ HABER

Giyim markası Collezione konkordato ilan etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa