30 Ekim 2017 16:43

Avukatların gözaltına alınmasına tepkiler sürüyor

İzmir'de kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi 6 avukatın gözaltına alınmasına ilişkin İzmir Adliyesi önünde açıklama yapıldı.

Avukatların gözaltına alınmasına tepkiler sürüyor

Paylaş

İzmir'de KHK ile kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi 6 avukatın gözaltına alınmasına tepkiler sürüyor. ÇHD, ÖHD ve ÇAG İzmir Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. “Savunma gözaltında” yazılı pankart açan avukatlar sık sık, “ÇHD susmadı susmayacak” , “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz” sloganları attı. Açıklamaya sendika, siyasi parti ve kitle örgütlerinden temsilciler de destek verdi.

Kurumlar adına ortak açıklamayı okuyan Avukat Serdar Gültekin, siyasal iktidarın toplumun demokrat kesimlerine yönelik operasyonlar yaptığını hatırlatarak, “Faşizm en küçük muhalefet ve mücadele odağına saldırmaktadır. Faşizm saldırısına uğrayan ise düşüncelerimiz, avukatlık pratiğimiz ve mücadele hayatımızdır” dedi. Avukatlara yönelik siyasi baskının OHAL koşullarında olağanlaştırıldığını ifade eden Gültekin, yüzlerce avukatın soruşturma altında ve tutuklu olduğunu ve sayının her geçen gün arttığını dile getirdi. Avukatların takip ettikleri önemli davalardan dolayı gözaltına alındıklarını belirten Gültekin, “Mücadelemizde haklıyız meşru bir mücadele yürütüyoruz ve başımıza gelenler, polis baskınları, gözaltılar, soruşturmaların sebebinin bu olduğunu çok iyi biliyoruz. Asla geri durmayacağız, asla geri adım atmayacağız” dedi. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

İspanya'nın görevden aldığı Katalan lider Brüksel'de

SONRAKİ HABER

AKP'nin Osmaniye Düzce Tokat ve Amasya belediye başkan adayları

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa