30 Ekim 2017 14:07
Son Düzenlenme Tarihi: 30 Ekim 2017 21:47

Eşini öldüren Yılmaz tutuklandı: Uzaklaştırma kararı varmış

Kadıköy’de Selda Sağlam Yılmaz’ı öldüren eşi Emrah Yılmaz tutuklandı. Emrah Yılmaz’ın uzaklaştırma kararı olduğu ortaya çıktı.

Eşini öldüren Yılmaz tutuklandı: Uzaklaştırma kararı varmış

Paylaş

Kadıköy'de otomobilinin içinde eşi Selva Sağlam Yılmaz'ı silahla öldüren Emrah Yılmaz, “Tasarlayarak adam öldürme" suçundan tutuklandı. Selva Sağlam Yılmaz'ı daha önce de bıçaklamış, kadın bunun üzerine şikayetçi olmuş ve mahkeme de uzaklaştırma kararı vermişti. 

Kadıköy'de 28 Ekim tarihinde ticari taksi ile takip ettiği eşi Selva Sağlam Yılmaz'ı, otomobilinin içinde silahla öldüren Emrah Yılmaz emniyet işlemlerinin ardından bugün adliyeye çıkarıldı.  İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na getirilen Emrah Y., soruşturmayı yürütüne savcıya verdiği ifadenin ardından, “Tasarlayarak adam öldürme" suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. 

Yılmaz’ın daha önce de Selda Sağlam’ı bıçaklayarak yaraladığı öğrenildi. Kadının 3 gün önce Emrah Yılmaz’dan şikayetçi olduğu ve mahkemenin Yılmaz için uzaklaştırma kararı verdiği belirtildi. Ayrıca Selda Sağlam Yılmaz’ın eşinden boşanmak istediği ve bir süredir ölümle tehdit edildiği ifade edildi. Öte yandan Emrah Yılmaz’ın 5 ayrı suçtan kaydının olduğu da kaydedildi. 

Emray Yılmaz’ı sorgulayan mahkeme, şüphelinin “Tasarlayarak adam öldürme" suçundan tutuklanmasına karar verdi. 

SAKARYA'DA YAKALANDI

Geçtiğimiz Cumartesi günü ticari taksi ile eşini takip eden Emrah Y., taksiden indikten sonra otomobilin içindeki eşi Selva Sağlam Yılmaz'a 4 kez ateş etti. Mermilerden ikisi kafasına isabet eden Selva Sağlam Yılmaz, olay yerinde hayatını kaybetmişti. Olaydan sonra Sakarya’ya kaçtığı tespit edilen Emrah Y., yakalanarak İstanbul'a getirilmiş, Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusunun ardından bugün adliyeye sevk edilmişti. (HABER MERKEZİ)
 

ÖNCEKİ HABER

İskenderun'da evleri su altında kalan yurttaşlar öfkeli

SONRAKİ HABER

Şair Enver Ercan ölümünün 1. yılında anıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa