30 Ekim 2017 13:53

16. Uluslararası ODTÜ Cumhuriyet Kupası başlıyor

Her yıl Cumhuriyet Haftası kapsamında düzenlenen ODTÜ Cumhuriyet Kupası, 16. yılında bu kez 04 -05 Kasım 2017 tarihlerinde dans severlerle buluşuyor.

16. Uluslararası ODTÜ Cumhuriyet Kupası başlıyor

Paylaş

ODTÜ Eşli Danslar Topluluğu (EDT) organizasyonu ile her yıl Cumhuriyet Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ve Türkiye'de en prestijli uluslararası dans organizasyonu olarak kabul edilen Uluslararası ODTÜ Cumhuriyet Kupası, 16. yılında bu kez 04 -05 Kasım 2017 tarihlerinde dans severlerle buluşuyor.

İlk kez 2000 yılında ODTÜ EDT tarafından ulusal katılımla düzenlenmesinin ardından sürekli gelişen ve 2009 yılından bu yana Dünya Dans Sporu Federasyonu'nun dünya sıralama yarışmaları kategorisine alınan yarışma, bu yıl 25 farklı ülkeden 300'ü aşkın sporcunun katılımı ile izleyicilere görsel bir şölen vaat ediyor. Dünya ve Türkiye sıralamalarındaki yerlerini yükseltmek amacıyla kıyasıya mücadele edecek sporcular, 14 farklı ülkeden hakemler tarafından değerlendirilecek.

Uluslararası ismi “WDSF METU OPEN 2017 World Ranking Tournament” olan etkinlik 04-05 Kasım 2017 tarihlerinde ODTÜ Spor Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Her iki günde de saat 09.00’da başlayacak eleme turlarında minikler, yıldızlar, gençler ve yetişkinler yaş kategorilerindeki sporcular Latin (Samba, Cha Cha Cha, Rumba, Paso Doble, Jive) ve Standart (İngiliz Valsi, Avrupa Tangosu, Viyana Valsi, Yavaş Foxtrot, Quickstep) danslar disiplinlerinde yarışacak. Eleme turlarının tamamlanmasının ardından, etkinliğin en ihtişamlı bölümü olan gala programları ise saat 19.00'da başlayacak. İzleyiciler, cumartesi günkü gala programı içerisinde, Profesyonel Latin kategorisi finalinin yanı sıra, dünya sıralamasında üst sıralarda yer alan Standart disiplini sporcularını izleme şansı bulacak. Pazar günkü gala programı ise, dünyanın en iyi Latin dansçılarını aynı pistte buluşturacak.

Biletleri ODTÜ KKM gişesi ve ODTÜ Çarşı girişinde; ayrıca yarışma günlerinde saat 09.00'dan itibaren ODTÜ Spor Merkezi kapısında bulunabilecek, ODTÜ Eşli Danslar topluluğu bu dans şölenine tüm dans severleri davet ediyor. Ayrıntılı bilgi www.metuopen.com  adresinde yer alıyor. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Ekim ayında gazetecilere 12 gözaltı, 4 tutuklama

SONRAKİ HABER

"Bilal Erdoğan’ı gözaltına alıp Erdoğan'ı istifaya zorlayacaklardı"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa