30 Ekim 2017 01:08
Son Güncellenme Tarihi: 30 Ekim 2017 06:48

Erdoğan: Pazartesi istifasını bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur için, “Pazartesi istifa etmesini bekliyoruz” dedi.

Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin önceki günkü Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, belediye ve il başkanlarına yapılan operasyonla ilgili değerlendirmelerde bulundu. İstifası istenen ve kararını pazartesi günü açıklayacağını söyleyen Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur hakkında konuşan Erdoğan, “'Pazartesi istifa etmesini bekliyoruz” dedi.

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre; Erdoğan'ın partisiyle yaptığı toplantıda gündeminde Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur vardı.

Erdoğan, “Balıkesir Belediye Başkanı'nın, pazartesi istifa etmesini bekliyoruz. Etmezse, gereğini yapacağız. Herkes görecek ne yapacağımızı. Ama bir sıkıntı olmadan istifa edeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

Uzun zamandır istifası beklenen Uğur ise kararıyla ilgili açıklamayı pazartesi yapacağını açıklamıştı. Edip Uğur dışında istifası istenen Nevşehir, Bursa ve Ankara Belediye Başkanları istifalarını vermişti.

SELVİ: İSTİFALAR DEVAM EDECEK

Öte yandan AKP’ye yakın gazetecilerden Abdülkadir Selvi de bugünkü köşesini de belediye başkanlarının istifalarına ayırdı. Gökçek ve bugün istifası beklenen Ahmet Edip Uğur’a değinen Selvi, “Böylece AK Parti’de istifa dönemi kapandı mı? Büyükşehirler için o sürecin tamamlandığı, başta İstanbul’dan bazı ilçeler ile olmak üzere Anadolu’dan istifaların olacağı söyleniyor” diye devam etti.

İstifa ettirmelerin 2019 seçimlerine hazırlık olduğunu ileri süren Selvi, bu adımların ardından Erdoğan’ın söylem ve politikalarda değişime gideceğini belirtti.

Selvi, önümüzdeki günlerde Meclis’te yaşanacak değişimler için de sinyal verdi. Selvi, Meclis Başkanlığı görevi için İsmail Kahraman’la birlikte bir bakan ve bir grup başkanvekilinin isminin birlikte anıldığını yazdı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

20 yaşındaki genç kalp krizinden öldü

SONRAKİ HABER

Irak'ta hükümeti protesto eden halk yolları kapattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...