28 Ekim 2017 15:35

TV10 emekçileri: Birlikte mücadeleden başka çıkar yol yok

OHAL Kararnameleri ile kapatılan TV10 için 56. haftada da Galatasaray Meydanı'nda bir araya gelindi.

Paylaş

OHAL Kararnameleri ile kapatılan TV10 için bu hafta da Galatasaray Meydanı'nda biraraya gelindi. 56 haftadır Galatasaray Meydanı'nda bir araya gelen TV10 emekçileri “Alevilerin sesi TV10 susturulamaz” pankartının açtı. Eylemde sık sık “Özgür basın susturulamaz” sloganı attı. Eyleme TV 10 emekçilerinin yanı sıra, Munzur Çevre Derneği, Cumartesi Anneleri, İHD üyeleri, Alevi Kurumu ve Kuruluşlarını temsilcileri de katıldı.

'UYDURUK GEREKÇELERLE GAZETECİLER TUTUKLANIYOR'

Burada konuşma yapan TV10 Yönetim Kurulu Başkanı Veli Büyükşahin, geçtiğimiz günlerde tutuklanan ETHA Muhabiri Havva Cuştan ve ETHA Editörü İsminaz Temelden bahsederek tutuklamalara tepki gösterdi. Büyükşahin, “Dünyada tutuklu gazeteciler en fazla olduğu ülkeler arasında Türkiye yer alıyor.  Türkiye hukuksuzlukta ve antidemokratik uygulamalarda ilk sırada. Bir ülkede gazeteciler tutukluysa o ülkede ifade özgürlüğünden bahsetmek mümkün değil. Her gün uyduruk gerekçelerle gazeteciler tutuklanıyor” diye konuştu. 

Birlikte mücadele etmenin önemine değinen Büyükşahin, “56 haftadır hakkın halkın ve hakikatin sesi için buradayız. Biz bu ülkenin daha demokratik ve özgürlük olması için mücadele ediyoruz. Gücümüzü birleştirmezliyiz” dedi.

Eylem “Susma sustukça sıra sana gelecek”, “Alevilerin sesi susturulamaz”, “Özgür basın susturulamaz” sloganları ile son buldu. (İstanbul/EVRENSEL)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Hasta mahpus Bahattin Solhan’ın serbest bırakılması istendi

SONRAKİ HABER

Muradiye, Özalp ve Başkale belediye eş başkanlarına gözaltı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa