28 Ekim 2017 10:43

Tekstil işçisi kadın boşandığı eşi tarafından öldürüldü!

Dev Tekstil Mersin Serbest Bölge’de tekstil işçisi Ümmü İpek’in, boşandığı eşi tarafından öldürülmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Tekstil işçisi kadın boşandığı eşi tarafından öldürüldü!

Paylaş

Turan DAL
Mersin

Mersin Serbest Bölge’de tekstil işçisi olan Ümmü İpek, boşandığı eşi tarafından katledildi. Dev Tekstil Kadın Bürosu yaşanan katliama ilişkin, “Ekim ayının ilk 10 gününde 20 kadının katledildiği bir düzende yaşamaya çalışıyoruz. Başta tekstil işçisi kadınlar olmak üzere tüm işçi, emekçileri kadına yönelik şiddete ve sömürüye karşı birlik olmaya ve mücadele etmeye çağırıyoruz” dedi.

Ümmü İpek, 13 Eylül sabahı İpekyolu Konfeksiyon’daki işine giderken servis beklediği durakta boşandığı eşi tarafından defalarca bıçaklanmış ve yoğun bakıma kaldırılmıştı.
O günden beri yoğun bakımda olan İpek, önceki gün yaşamını yitirdi.

'KADINLAR NE EVDE NE SOKAKTA NE DE İŞTE GÜVENDE'

Dev Tekstil Kadın Bürosu yaşanan katliama karşı birlik çağrısı yaparak, “İşçi kadınlar, bu sömürü düzeninden kaynaklı ataerkil kültürün neden olduğu pek çok sorun yaşıyor. Kadın hak ve özgürlüklerine tahammül edilmiyor. Ne evde ne sokakta ne de işte kadınlar kendini güvende hissediyor. Kadına yönelik şiddet, taciz ve tecavüz vakaları artıyor, kadın cinayetleri çok fazla yaşanıyor. Geçtiğimiz ay Uşak’ta çalıştığı tekstil fabrikasında vardiya çıkışı eski eşi tarafından bıçaklanarak katledilen Hanım Birgül de bunlardan biriydi. Yine geçtiğimiz günlerde Pendik’te daha 17 yaşındaki lise öğrencisi Helin Palandöken katledilmişti. Ne yazık ki bu örnekler çoktur” dedi.

‘BİRLİK OLMAYA VE MÜCADELE ETMEYE ÇAĞIRIYORUZ’

“Sadece Ekim ayının ilk 10 gününde 20 kadının katledildiği bir düzende yaşamaya çalışıyoruz” diyerek açıklamasına devam eden Dev Tekstil Kadın Bürosu, “Bu sömürü düzeninden kurtulmadığımız sürece ne kadın cinayetleri ne iş cinayetleri son bulacaktır. İşçi sınıfının örgütlü gücüyle böylesi sorunlarla mücadele edilebilir.  Bu nedenle DEV TEKSTİL Kadın Bürosu olarak başta tekstil işçisi kadınlar olmak üzere tüm işçi, emekçileri kadına yönelik şiddete ve sömürüye karşı birlik olmaya ve mücadele etmeye çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABER

‘Göçük alanında kömür çıkarılmaya devam ediliyor’

SONRAKİ HABER

Hrant Dink, katledilişinin 12. yılında Stockholm'de anıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa