27 Ekim 2017 18:09

AKP Sözcüsü Ünal'dan Balıkesir Belediye Başkanı'na çağrı

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, 'Balıkesir Belediye Başkanı'ndan çekilme adımını bekliyoruz' dedi.

Paylaş

AKP Sözcüsü Mahir Ünal MKYK toplantısına verilen arada basına açıklama yaptı ve "Balıkesir Belediye Başkanı'ndan çekilme adımını bekliyoruz" dedi.

Ünal, istifa eden belediye başkanlarına ilişkin bir soruya, "Meseleyi kişiler üzerinden konuşmayı doğru bulmuyoruz. Tabii ki AK Parti'nin Genel Başkanı yetkili kurullar ile istişare ederek AK Parti'den seçilmiş bazı belediye başkanlarına çekilme çağrısı yapabilir. Demokratik meşruiyete uygundur. Bunu yapmazsa ne olur? Bu yönde birileri ısrarla birtakım kara propagandalar yürütüyorlar. Bunu yapmazsa, bunun sonuçları demokratik meşruiyet zeminde konuşulur, tartışılır yeni kararlar verilir. Böyle bir itham, suç, iddia, cezai durum söz konusu olsa hukuki ve idari bir denetimi konuşmamız lazım. Muhalefetin ısrarla meseleyi   hukuki ve idari bir zemine çekmek istemesi, değerlendirmesi tamamen kendi siyasi pozisyonları ve sürdürdükleri kara propaganda ile ilgilidir. Bu süreçlerin hukuki ve cezai denetim ile herhangi bir ilgisi söz konusu değildir" diye yanıt verdi.

Ünal, henüz istifa etmeyen Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur için "Balıkesir Belediye Başkanı'ndan da aynı adımı bekliyoruz. Bunu yapmazsa, bunun sonuçları yine demokratik meşruiyet zemininde konuşulur, tartışılır, istişare edilir ve yeni kararlar verilir" dedi.

'BİZİM GÜNDEMİMİZDE BİR ERKEN SEÇİM YOK'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun erken yerel seçim çağrısına, Ünal,  "Değerlendirme süreçleri devam ediyor. Bu çok ucuz bir siyasi hamle. Biz bir seçim külfetine taşıma niyetimiz yok. Bizim gündemimizde bir erken seçim yok" diye yanıt verdi.

KARARINI PAZARTESİ AÇIKLAYACAK

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Erdoğan'ın 'istifa' çağrısına ilk aşamada olumlu yanıt vermemişti. Uğur, kararını pazartesi günü 17'ye kadar açıklayacağını duyurmuştu.

AKP BODRUM İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

Macit Gündoğdu

Öte yandan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın parti teşkilatlarına yönelik yaptığı "metal yorgunluğu" uyarıları sonrası istifalar sürüyor.

AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete'nin, AKP Bodrum İlçe Başkanı Macit Gündoğdu'nun sunduğu istifa dilekçesini kabul ettiği öğrenildi.  2016 yılı Eylül ayında Genel Merkez tarafından atanarak göreve gelen Gündoğdu, böylelikle 1 yıllık görevini bıraktı.

DHA'nın haberine göre konuyla ilgili açıklama yapan Gündoğdu, "İstifa ettiğim doğrudur. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği gibi kadroları genç arkadaşlarımıza bırakacağız. Partim için her zaman çalışmaya devam edeceğim" dedi.

Kongre sürecine kadar İlçe Başkanlığı'na vekaleten AKP Bodrum İlçe Teşkilat Başkanı Mehmet Akbaba'nın atandığı öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Van Muradiye Şelalesi HES yüzünden kurumaya başladı

SONRAKİ HABER

Üsküdar Belediyesinden atılan işçiler 12. kez eylem yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa