27 Ekim 2017 15:12

Galatasaraylılardan 'Ayağa Kalk' koreografisi şikayeti

Bir grup Galatasaray Spor Kulübü üyesi, derbide açılan 'Ayağa Kalk' koreografisinin 'FETÖ' ile ilişkilendirilmesine ilişkin suç duyurusunda bulundu.

Galatasaraylılardan 'Ayağa Kalk' koreografisi şikayeti

Paylaş

Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki derbide tribünlerde oluşturulan ‘Rocky’ temalı ‘Ayağa kalk’ koreografisinin Fethullah Gülen’in mesajlarıyla ilişkilendirilmesi üzerine bir grup Galatasaray Spor Kulübü üyesi suç duyurusunda bulundu.

Dilekçede, “Galatarasay taraftarı olarak spor kulübümüzün isminin ve bu spor kulübünü sevdiğimiz desteklediğimiz için adlarımızın 'FETÖ' ile aynı cümlede kullanılmak ve tüm Türkiye’ye gerçek gibi yansıtılmak suretiyle şahsımıza iftira atılmıştır” denildi.

Galatasaray

HAKLARINDA SORUŞTURMA BAŞLATILMASI İSTENDİ

Dilekçede, "12numara.org" isimli sosyal medya kullanıcısı şüpheli veya şüphelilerin "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama", "6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun uyarınca şiddete neden olabilecek açıklamalar", "İftira" ve "Hakaret" suçlarından haklarında soruşturma açılarak cezalandırılmaları talep edildi.

Dilekçede, ayrıca şüphelilerin tutuklanması ve kullandıkları Twitter hesabına erişimin de engellenmesi istendi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Veda konuşması yapan Gökçek istifa saatini açıkladı

SONRAKİ HABER

'Müftülüklere evlendirme yetkisi' itirazına AYM’den ret cevabı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa