27 Ekim 2017 14:39

Putin, 4 balistik füze fırlattı

Putin’in, dün Rusya ordusunun stratejik füze kuvvetlerince düzenlenen bir tatbikatına katılarak 4 balistik füze fırlattığı bildirildi.

Putin, 4 balistik füze fırlattı

Paylaş

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, dün Rusya ordusunun stratejik füze kuvvetlerince düzenlenen bir tatbikatına katılarak 4 balistik füze fırlattığı bildirildi.

Rusya Savunma Bakanlığı'nın açıklamasına göre, dün ordunun stratejik nükleer kuvvetlerinin savaşa hazırlık durumunu test etmeye yönelik bir tatbikat gerçekleştirildi. Tatbikatta, Rusya Stratejik Füze Kuvvetleri, Kuzey ve Pasifik Filosu'nda görev yapan nükleer denizaltı mürettebatı, stratejik ve uzun menzilli bombardman uçakları yer aldı.

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov da, tatbikatlara Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de katıldığını ve 4 balistik füze fırlattığını açıkladı.

Bu gelişmeleri duyuran Sputnik haberinde, tatbikat kapsamında Tu-160, Tu-95MS ve Tu-22M3 uçaklarının Kura, Pemboy ve Terekta test sahalarındaki hedeflere kruz füzeleri fırlattığını belirterek, şöyle devam etti:

“Pasifik Filosu'na bağlı bir nükleer denizaltı Ohotsk Denizi'nden Arhangelsk bölgesindeki Çija üssündeki bir hedefe iki balistik füze, Kuzey Filosu'na bağlı denizaltı da Barents Denizi'nden Kura sahasına bir hedefe bir balistik füze fırlattı.”

Öte yandan Rusya Stratejik Füze Kuvvetlerinin de Plesetsk uzay üssünden Kura test sahasına bir Topol kıtalararası balistik füze fırlatışı yaptığını da anlatan Sputnik, “Tüm hedeflerin imha edildiği tatbikat, başarıyla sonuçlandı” dedi. (DIŞ HABERLER) 
 

ÖNCEKİ HABER

Orhan Aydın: Türkiye’yi sanat kurtaracak 

SONRAKİ HABER

Celal Şengör: Elin dangalağına organ verip onu yaşatmanın anlamı yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa