27 Ekim 2017 14:33

Altınyağ'da sendika ve patron bugün görüşecek

Yetki belgesini alan Tek Gıda İş sendikasına üye işçileri işten çıkaran Altınyağ fabrikasında bugün sendika ve patron temsilcileri bir araya gelecek.

Altınyağ'da sendika ve patron bugün görüşecek

Paylaş

İzmir’in Çiğli ilçesindeki Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde (İAOSB) kurulu bulunan Altınyağ Kombinaları A.Ş.’de, Tek Gıda İş üyesi iki işçi sendikal faaliyet gösterdikleri için işten atıldı.

Sendikasının işyeri baştemsilcisi ve temsilci görevlerini yürüten iki işçinin işten çıkarılmasına gerekçe olarak verimsizlik ve işçi fazlalığı gösterildi. İşten çıkarılan işçiler dün fabrika önünde direnişe başlayarak sendikal haklarının tanınmasını istedi. Fabrika yönetiminin işten atma kararını sendikanın bakanlıktan yetki tespiti belgesini almasının ardından uygulamaya koyması ise dikkat çekti.

Sendika bugün fabrika önünde kitlesel basın açıklaması yaparak işçilerin işe geri alınmasını ve TİS sürecinin başlatılmasını isteyecekti ancak fabrika yönetiminden gelen çağrı üzerine eylem ertelendi. Bugün akşam saatlerinde görüşme yapılacak. Sendikanın taleplerinin kabul edilmemesi durumunda fabrika önünde eylemler başlayacak. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Şubadap Çocuk Korosu, Van’da çok dilli konser verdi

SONRAKİ HABER

Denizli'de midibüs kaza yaptı: 12 öğrenci yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa