Bodrum’da yabancı turistlere masaj tacizi

Bodrum Gümbet Plajı’nda masör olduğunu söyleyen bir kişi yabancı turistleri masaj yapacağını söyleyerek uzun süre taciz etti.

27 Ekim 2017 11:10
Paylaş

Muğla Bodrum’da bulunan Gümbet Plajında tatilin son günlerini geçiren turistler, masör olduğunu söyleyen bazı kişilerin uzun süre başlarından ayrılmaması nedeniyle tacize maruz kaldı.

Özellikle kadın turistler, bir an olsun rahat bırakılmadı. Plajda güneşlenen, evli ve üç çocuk, 4 torun sahibi Ukraynalı Y.B., önce ayağında terlik elinde bir çanta ile gelen sözde masör tarafından rahatsız edildi. Ukraynalı kadın turistin başına gelen masör, 10 dakika kadar kadının başında durup, sohbet etmeye çalıştı. Ardından kadının tepki göstermesiyle uzaklaştı.

Bu kez plajda güneşlenen Alman ve Hollandalı turistlerin yanına giden bu kişi, ısrarla masaj yapmak istediğini söyledi. Kadınların rahatsız olduğunu fark eden bir erkek turist 10 dakika masaj yaptırarak, 20 avro ödedi ve masörü uzaklaştırdı.

Ukraynalı Y.B. daha 5-6 metre uzaktan kendisinin fotoğrafını çeken iki kişi tarafından rahatsız edildi. Ardından gençlerden biri kadın turistin yanına gelerek, konuşmaya çalıştı. Ukraynalı Y.B.'nin Türkçe konuştuğunu gören genç, “Yardım edebilir miyim” diyerek ısrarını sürdürünce, Ukraynalı kadın sert tepki gösterdi.

Ayağa kalkarak eşyalarını toplayıp plajdan ayrılmak zorunda kalan Y.B. “10 yıldır tatil için Bodrum'a geliyorum. Bodrumlu dostlarım, arkadaşlarım var. Ben güneşlenirken yanıma gelenlerden biri ısrarla masaj yapmak istedi. Masör olmadığını anlayabiliyorum zaten. Ardından bir genç güneşlenirken gelip, 'Yardımcı olabilir miyim' demeye çalıştı. Ben de ona Türkçe burada rahat güneşlenmek istiyorum, güneşlenirken nasıl yardım etmeyi düşünüyorsunuz, yardım istemiyorum dedim. Ama ısrarını sürdürdü. Bu kez Türkçe sohbet etmeye çalıştı. Ben de rahat bırakılmayacağımı anlayınca otele dönmek zorunda kaldım” dedi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır'daki 150 yıllık kasr bakımsızlık kurbanı

SONRAKİ HABER

Gülistan Doku'ya ait olduğu düşünülen görüntüler soruşturma dosyasına girdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...