26 Ekim 2017 09:00

Irak'tan IŞİD'e karşı yeni operasyon

Irak Başbakanı Haydar El İbadi IŞİD'in elinde kalan son bölgeleri de geri almak için askeri operasyon başlatıldığını duyurdu.

Paylaş

Irak Başbakanı Haydar El İbadi IŞİD'in elinde kalan son bölgeleri de geri almak için askeri operasyon başlatıldığını duyurdu.

DW türkçe’nin haberine göre, Irak'ın Suriye sınırına yakın El Kaim ve Rava kasabalarını IŞİD'in elinden almak için askeri operasyon başlatıldı. "DEAŞ'lıların ölmek ya da teslim olmak dışında bir seçeneği yok" diyen Irak Başbakanı Haydar el İbadi "Kahramanlık ve fedakarlık lejyonları Irak'ta terörizmin son kalesini yok etmek için hareket ediyor" diye konuştu.

İbadi "Halkımız sizinle. Hak sizin tarafınızda. İlerleyin, zafer sizin müttefiğinizdir" diye konuştu. Irak medyasında yer alan haberlere göre operasyon ABD öncülüğündeki koalisyon tarafından da havadan destekleniyor.

Öte yandan Kürt Peşmerge güçleri Türkiye sınırındaki birliklerine yönelik Irak ordusu tarafından operasyon başlatıldığını duyurdu.

Yapılan açıklamada "Irak güçleri ve İran destekli Haşdi Şabi Peşmerge mevkilerini Musul'un kuzeybatısındaki Zumar cephesinden ağır top kullanarak ateş altına aldı. Peşmerge mevkilerine doğru ilerliyorlar" denildi. (DIŞ HABERLER)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

FM TV’de zorunlu kamu spotunda kadın oyuncuyu buzlama

SONRAKİ HABER

İstanbul Emek, Barış ve Demokrasi Güçlerinin "insanca yaşam" talebiyle toplanıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa