26 Ekim 2017 02:04

Sancar ve Kerestecioğlu, Semih Özakça'yı ziyaret etti

HDP milletvekilleri Mithat Sancar ve Filiz Kerestecioğlu, açlık grevindeki öğretmen Semih Özakça’yı ziyaret etti.

Sancar ve Kerestecioğlu, Semih Özakça'yı ziyaret etti

Paylaş

Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri Mithat Sancar ve Filiz Kerestecioğlu, açlış grevindeki eğitimci Semih Özakça’yı ziyaret etti

Gazete Duvar'ın haberine göre, açlık grevinin 231. gününü geride bırakan öğretmen Semih Özakça’ya tahliye edilmesinin ardından destek ziyaretleri sürüyor. Sağlık durumu gün geçtikçe kötüleşen ve enfeksiyon riski taşıyan Özakça’yı HDP milletvekilleri Mithat Sancar ve Filiz Kerestecioğlu evinde ziyaret etti.

Özakça ile birlikte 231 gündür eylemini sürdüren akademisyen Nuriye Gülmen halen Ankara Numune hastanesinde tutuluyor. İki eğitimcinin tutuklanmasıyla açlık grevine başlayan Esra Özakça ise 150 günü aşkın süredir eylemini sürdürüyor. 

Geçtiğimiz gün Tele1 TV'de 'Ece Zereycan ile Gün Bitiyor' programına bağlanan, Semih Özakça ve eşi Esra Özakça, süreci ve yaşadıklarını anlatmış, tutukluluk sürecinin amacının direnişi kırmak olduğunu belirtmişerdi. Semih Özakça, siyasi iktidarın direnişi kırmayı başaramadığını vurgulayarak taleplerinin meşru olduğunu ve direnişe devam edeceklerini söylemişti.

Semih Özakça ayrıca tüm yurttaşları, Nuriye Gülmen'in tutulduğu Numune Hastanesi önünde süren nöbete destek olmaya çağırmıştı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Gözaltındaki BirGün muhabiri Zeynep Kuray serbest bırakıldı

SONRAKİ HABER

Celal Şengör: Elin dangalağına organ verip onu yaşatmanın anlamı yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa