25 Ekim 2017 16:23

Canan Karatay: Toroslara yüksek binalar değil, tarım yakışır

Mersin'de açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Canan Karatay, muzun ithal edilmesini eleştirerek; 'Kendi ayağınıza kurşun sıkıyorsunuz' dedi.

Canan Karatay: Toroslara yüksek binalar değil, tarım yakışır

Paylaş

Mersin'in Anamur İlçesi'nde düzenlenen 4'üncü Tarım ve Gıda Fuarı'na katılan Prof. Dr. Canan Karatay, Anamur muzuna rağmen, muz ithal edilmesini eleştirdi, "Maalesef ithal eden de yine Mersin. Kendi ayağınıza kurşun sıkıyorsunuz" diye konuştu.

4'üncü Tarım ve Gıda Fuarı'nın açılışına Anamur Kaymakamı Mehmet Kurtoğlu, Bozyazı Kaymakamı Hayati Taştan, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Kıbrıs Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros, Prof. Dr. Canan Karatay, Tarım Gıda ve Hayvancılık İlçe Müdürü Niyazi Sarıoğlu, Muz-Bir Başkanı Mehmet Güzel, Ziraat Odası Başkanı A. Şeref Gümüş, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Güngör, siyasi partilerin il başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Fuarın konuğu olan Prof. Dr. Canan Karatay, yaptığı konuşmada, "Torosların eteğine bu yüksek binalar değil, tarım yakışır. Bir ülkenin kalkınması için tarım şarttır. Anamur muzu, ilaçsız yetişiyor. Benim çocukluğumdan beri bildiğim Anamur muzunu her yerde tavsiye ediyorum. Kitaplarımda da Anamur muzunu yiyebilirsiniz diyorum. Ülkemizde Anamur muzu var iken ne gerek var ithal muza. Maalesef ithal eden de yine Mersin. Kendi ayağınıza kurşun sıkıyorsunuz" dedi. (Mersin/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Patronlar hükümeti, hükümet patronları övdü

SONRAKİ HABER

Eğitim emekçileri baskı ve sürgünleri protesto etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa