25 Ekim 2017 14:19

Yüksel'de 351’inci gün: 3 kişi gözaltına alındı

Yüksel Caddesinde 351. gününde olan ‘İşimizi geri istiyoruz’ eyleminde polis 3 kişiyi gözaltına aldı.

Paylaş

Yüksel Caddesinde 351 gündür devam eden "İşimizi geri istiyoruz" eyleminde yapılmak istenen basın açıklamasına müdahale eden polis 3 kişiyi darp ederek gözaltına aldı.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın açlık grevi eylemi 231'inci güne girerken, hem onlara destek olmak hem de ihraç edildikleri işlerine dönmek için kamu emekçilerinin başlattığı "İşimizi geri istiyoruz" eylemi 351'inci güne girdi. Yüksel Caddesinde bulunan İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması yapmak isteyen kamu emekçileri Mehmet Dersulu, Nazan Bozkurt ve destekçileri Konur Sokak'ta toplandı. Sokağı kalkanları ve gözaltı aracı ile kapatan polis eylemcilerin geçişine izin vermedi. Polis kalkanları önünde basın açıklaması yapmak isteyen eylemciler, "Açlık grevinin 231. gününde Nuriye Semih işe geri alınsın" yazılı pankart açarak, "Nuriye Semih onurumuzdur" ve "Emekçiyiz haklıyız kazanacağız" sloganları attı. 
 
Pankart açıldığı anda müdahale eden polis eylemcilerin pankartını yırttı. 3 kişiyi darp ederek gözaltına alan polis, eylemcilerin kimliklerine ve cep telefonlarına el koydu. Kimliklerini vermek istemeyen eylemciler polisin kendilerini darp etmesine tepki gösterdi. Polis yaşananları fotoğraflamak isteyen gazetecileri de engelledi. (Ankara/MA)
 

ÖNCEKİ HABER

Erdoğan geçen yıl rest çektiği İbadi'yle görüştü

SONRAKİ HABER

İzmir'de belediye işçileri yarım gün iş bıraktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa