24 Ekim 2017 16:31

Şemdinli sanıklarının tahliyesine itiraz reddedildi

Hakkari Şemdinli'de Umut Kitabevi'nin bombalanması olayında suçüstü yakalanan astsubayların tahliyesine itiraz reddedildi.

Paylaş

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 2005 yılında Umut Kitap Evi’nin bombalanması olayında suçüstü yakalanan ve tahliye edilen astsubaylar Ali Kaya ve Özcan İldeniz ile itirafçı Veysel Ateş'in tahliye edilmesine karşı yapılan itiraz reddedildi.

Van Baro Başkanı Murat Timur'un "yargılanmanın yenilenmesi" ve "infazın durdurulması" istemiyle Van 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yaptığı başvuruya tek cümlelik ret cevabı verildi.
 
Mahkeme kararında, “İtiraz nedenlerinin yerinde bulunmadığı gibi Van 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararının usul, yasa  ve dosya kapsamına uygun bulunduğu anlaşılmakla, katılan vekilin itirazının reddine karar verilmiştir” ifadelerine yer verdi. 

‘EŞİTLİK İLKESİ İHLAL EDİLMİŞTİR'

Timur, tanık beyanları, TBMM Araştırma Komisyonu'nun o dönem hazırlamış olduğu 700 sayfalık raporun özetini de itiraz dilekçesiyle birlikte mahkemeye sunarak, "eşitlik ilkesinin" ihlal edildiğine dikkat çekmişti. (Van/MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kayıp 6.5 milyon TL nerede?

SONRAKİ HABER

İntihar eden Mehmet Keleş'in arabasında Ece Alça öldürülmüş olarak bulundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa