24 Ekim 2017 03:16

İlköğretim okulu bahçesinde ölüm tehlikesi!

Bartın'daki Şiremirçavuş İlkokulu bahçesine elektrik trafosu yapıldı. Öğrenciler 'ölüm tehlikesi' ölüm tehlikesi ile karşı karşıya!

Paylaş

Bartın'daki Şiremirçavuş İlkokulu bahçesine yaz döneminde elektrik trafosu yapılarak faciaya davetiye çıkarıldı. Çocukların oyun oynadığı bahçeye inşa edilen 'ölüm tehlikesi' ibareli trafo velilerin tepkisine neden oldu.

Tepkiler üzerine 23 Ekim Pazartesi günü Eğitim Sen, Jeoloji Mühendisleri Odası ve Çağdaş Gazeteciler Derneği temsilcilerinden bulunan bir heyet incelemede bulunmak üzere okula gitti.

Yapılan incelemede elektirik trafosunun okul bahçesi sınırları içerisine yapıldığı, trafoda 'ölüm tehlikesi' ibaresinin yer aldığı ve ilkokul öğrencilerinin elektirik trafosonun yanında oynadığı raporlandı.

Okul idarecileri ve nöbetçi öğretmenler, heyete trafonun başta orman sahasına yapılmasının planlandığını fakat Orman Müdürlüğünün izin vermemesi üzerine İl Özel İdaresinin trafoyu yaz döneminde okul bahçesine inşa ettiği ve velilerin de duruma tepkili olduğu iletildi.

Bartın Valisinin ve Milli Eğitim Müdürünün de trafonun varlığından haberdar olduğu da heyete iletilen bilgiler arasında.

Şiremirçavuş İlkokulu bahçesindeki trafo
Şiremirçavuş İlkokulu öğrencileri, bahçede bulunan trafonun yanında oyun oynuyor

Konuya ilişkin açıklama yapan Eğitim Sen Bartın Şubesi Başkanı Sedat Bora İlkokul öğrencilerinin okul bahçesinde huzur ve güven içinde tehlikeden uzak şekilde oynamaları gerektiğinin altını çizerek, 'ölüm tehlikesi' ibaresinin olduğu bir trafonun dibinde oyun oynamalarının okul sağlığı ve güvenli ile okul kurallarının ihlal edildiği anlamına geldiğini söyledi. Yetkililere seslenen Bora, hiçbir okul idarecisine ve öğrenci velisine sorulmadan yapılan tarafonun derhal okul bahçesinden uzaklaştırılması gerektiğini söyledi. Bora ayrıca durumun takipçisi olacaklarını ifade etti.

Jeoloji Mühendisleri Odası Temsilcisi Şevki Bayraktar ise okul bahçesindeki elektirik trafosunun gelişim çağındaki öğrenciler üzerinde sağlık açısından olumsuz etkileri olabileceğini ve elektirik kaçağı, kaza gibi durumlarda çok feci sonuçlar doğabileceğini söyledi. (Bartın/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Meksika'da suç çeteleri hafta sonu 19 kişiyi öldürdü

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu, Erdoğan'a verdiği 4 sayfalık mektubu anlattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...