24 Ekim 2017 02:32

Kadıköy'deki taciz ve saldırı protesto edildi

Kadıköy'de kızına yönelik sözlü tacize tepki gösteren emekçinin satırlı sandalyeli saldırıya uğraması Emek Partisi tarafından protesto edildi.

Paylaş

Emek Partisi (EMEP) Kadıköy İlçe Örgütü'nün çağrısı ile Kadıköy Khalkedon Meydanı'nda bir araya gelen yurttaşlar, kızına yönelik sözlü tacize tepki gösteren emekçinin tacizciler tarafından saldırıya uğrayarak darbedilmesini protesto etti.

Yapılan basın açıklamasında Kadıköy'de yaşanan buna benzer olaylarda Nuh Köklü ve Bahadır Grammeşin'in öldürüldüğü, laik eğitim standlarına saldırıldığını hatırlatıldı ve bu tip saldırıların sistematik hale geldiği söylendi. Saldırıların kağıt toplayıcısından işinden edilen emekçiye, Bağdat Caddesi'nde üzerinden evine giden genç kadından emek ve demokrasi mücadelesi veren güçlere kadar pek çok kesime yöneldiğinin altının çizildiği açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Böyle bir dünyada yaşamak istemiyorum" sözleri de hatırlatıldı ve "Böyle bir dünyaya saraylardan bile katlanamayanlar, bizlerin her gün maruz kaldığı şiddet, taciz, baskı ve yoksulluk sarmalına sessiz ve izleyici kalmaktadırlar." denildi.

Tacizcilerin iktidarın söylem ve politikalarından cesaret aldıklarının ifade edildiği açıklamada taciz ve saldırının kağıt toplayıcısı bir aileye yönelmiş olmasının tesadüf olmadığı aktarıldı. Açıklamada ayrıca çoğunluğu Fikirtepe'de derme çatma evlerde kalan kağıt toplayıcısı emekçilerin kentsel dönüşüm zulmüyle evlerinden edilmesinin zaten zor olan yaşam koşullarını insanlık dışı bir hale soktuğu söylendi.

"Emek Partisi olarak ilçemizde tacize, tecavüze uğrayan kadınların, şiddete ve yoksulluğa mahkum edilmiş tüm emekçilerin sahipsiz ve yalnız olmadığını bir kez daha ifade ediyoruz." denilen açıklamada tüm Kadıköy halkı sokaklarda tacize, şiddete, çeteleşmeye karşı birlikte hareket etmeye ve mücadeleye çağrıldı.

Basın açıklamasının ardından konuyla ilişkin bildiri dağıtımı yapıldı. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

AKP Konya İl Başkanlığı görevine Hasan Angı atandı

SONRAKİ HABER

KESK Adana’da 24’üncü yılını kutladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa