Çaykur işçisinin zaferi

Çaykur işçisinin zaferi

Dört yıldan beri devam eden yetki davasında Yargıtay son noktayı koydu. Öz Gıda-İş’in tezgâhı tutmadı. Yargıtay tek yetkili sendikanın Tek Gıda-İş olduğunu ilan etti.Baskı, sindirme, sürgün, tehdit ve her türlü psikolojik baskıların yaşandığı 4 yıldan beri sürmekte olan Çaykur’daki yetkili sendika davasında

Dört yıldan beri devam eden yetki davasında Yargıtay son noktayı koydu. Öz Gıda-İş’in tezgâhı tutmadı. Yargıtay tek yetkili sendikanın Tek Gıda-İş olduğunu ilan etti.

Baskı, sindirme, sürgün, tehdit ve her türlü psikolojik baskıların yaşandığı 4 yıldan beri sürmekte olan Çaykur’daki yetkili sendika davasında Rize 1. Asliye hukuk mahkemesi tarafından 2011/2852 sayılı dosyası ile Tek Gıda-İş Sendikası’nın yetkili olduğuna dair kararı Yargıtay tarafından onanarak kesinleşti. Yargıtay’ın gerekçeli kararı Rize adliyesine ulaştıktan sonra Tek Gıda-İş Rize Bölge Başkanı Ziya Aksoy bir basın açıklaması yaparak bugüne kadar yaşanan süreci ve bugünden sonra izlenecek yol haritasının detayla hakkında kamuoyunu bilgilendireceğini söyledi. (Rize/EVRENSEL)

www.evrensel.net