22 Ekim 2017 16:51
Son Düzenlenme Tarihi: 22 Ekim 2017 17:05

Polis Yüksel eylemine 348. günde de saldırdı: 5 gözaltı

Yüksel Caddesi'nde 348 gündür devam eden 'İşimizi geri istiyoruz' eylemine saldıran polis, 5 kişiyi darbederek gözaltına aldı.

Polis Yüksel eylemine 348. günde de saldırdı: 5 gözaltı

Paylaş

Yüksel Caddesi'nde 348 gündür devam eden “İşimizi geri istiyoruz” eylemine biber gazı ve plastik mermiyle müdahale eden polis, 5 kişiyi darbederek gözaltına aldı. 

Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın açlık grevi eylemi 228., kamu emekçilerinin başlattığı “İşimizi geri istiyoruz” eylemi ise 348'inci günüdne. Yüksel Caddesi’nde bulunan İnsan Hakları Anıtı önünde dün açıklama yapmak isteyen emekçilere polis izin vermedi. 

BİBER GAZI VE PLASTİK MERMİ

Polis kalkanları önünde açıklama yapmak isteyen emekçiler, “Açlık grevinin 228. gününde Nuriye Semih işe geri alınsın” yazılı pankart açarak “Nuriye Semih onurumuzdur” sloganları attı. Pankart açıldığı anda müdahale eden polis, 4 kişiyi darberek gözaltına aldı. Eylemi görüntülemek isteyen bir kişiyi hedef alarak biber gazı ve plastik mermi sıkan polis, görüntü çeken kişiyi de gözaltına aldı. (Ankara/MA) 

ÖNCEKİ HABER

Abdülmecid Efendi Köşkü'ndeki sergiye saldırı düzenlendi

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa