Velilerin tepkileri devam ediyor

Velilerin tepkileri devam ediyor

KARTAL’da bulunan, Öğretmen Zekeriya Güçer İlköğretim Okulunun imam hatibe dönüştürülmesine karşı tepkiler devam ediyor. Veliler, her hafta kaymakamlığın önünde toplanmayı sürdürüyor.Kartal’daki Öğretmen Zekeriya Güçer İlköğretim Okulunun imam hatibe dönüştürü

KARTAL’da bulunan, Öğretmen Zekeriya Güçer İlköğretim Okulunun imam hatibe dönüştürülmesine karşı tepkiler devam ediyor. Veliler, her hafta kaymakamlığın önünde toplanmayı sürdürüyor.
Kartal’daki Öğretmen Zekeriya Güçer İlköğretim Okulunun imam hatibe dönüştürülmesine karşı çıkan veliler aydın, yazar ve siyasi partilerin desteğiyle Kaymakamlığın önünde toplandı. Eylemde konuşan sanatçı Pınar Aydınlar, Malatya Sürgü’deki Evli ailesine yapılan saldırıyı hatırlatarak, “Hep birlikte tedirginlikle izledik. Bugün çocuklarımızın kimliklerinden dolayı dışlanıyor. Din eğitimine karşı çıkan çocuklarımız mimlenerek birbirlerine düşürülmek isteniyor. Bugün daha çok yan yana durma zamanıdır şeklinde konuştu.
TKP MYK Üyesi Mustafa Kılıçer, “Okulların dönüştürülmesini isteyenler dün Malatya’da Alevi evlerini taşlayan zihniyettir” dedi. CHP Maltepe Kadın Kolları Başkanı Fadime Sönmez de yapılan eylemlerin artarak sürdürülmesi gerektiğini söyledi.
Veliler, Kaymakamlık önünden AKP ilçe örgütü önüne gelerek basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını veliler adına okuyan Okul Aile Birliği Başkanı İdil Yücesoy okulun imam hatibe dönüştürülmesinin, 4+4+4 eğitim modelinin bir parçası olduğuna dikkat çekti. Yücesoy, “Biz eylemler düzenlerken ilçe milli eğitim müdürü ve kaymakamımız da boş durmadı. Hafta içerisinde büyük bir skandala imza atarak çalışmalarını sürdürdüler” dedi. Yücesoy, Kaymakam ve ilçe milli eğitim müdürünün soruşturma memuru atayıp bazı velilerin hatta veli yakınlarının ifadesini almaya, haklarında soruşturma açmaya çalıştıklarını belirtti.
(İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net