19 Ekim 2017 19:35

Adana'da taciz zanlısının tutuklanma talebi reddedildi

Adana’da apartman görevlisinin 15 yaşındaki kız çocuğunu 4 yıl boyunca taciz eden apartman yöneticisinin tutuklanma talebini mahkeme reddetti

Paylaş

Volkan Pekal
Adana

Adana’da Güzelyalı Mahallesi’nde apartman görevlisinin 15 yaşındaki kızını 4 yıl boyunca taciz ettiği belirtilen 60 yaşındaki Apartman Yöneticisi C.S. Adana 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Savcı mütalaasında sanığın tutuklanmasını talep etti. Ancak mahkeme mevcut delil durumu ve sanığın çocuktan uzakta bir yerde adli kontrolünün infaz ediliyor olması gerekçeleri ile tutuklanma talebini reddederek ev hapsinin devamına karar verdi. Sanık ev hapsini çocuktan uzak, köy evinde geçirecek. Duruşma 25 Aralık tarihine ertelendi. Sonraki duruşmada tanıklar dinlenecek. 

‘TACİZ ZANLISINDAN ÇELİŞKİLİ İFADELER’

15 yaşındaki kız çocuğunu 4 yıl boyunca istismardan ve tehditten yargılanan C.S. mahkemedeki ifadesinde de çocuğun babasını işten çıkarmak istediği için kendisine iftira atıldığı iddiasını sürdürdü. Sanığın önceki ifadeleri ile çelişkili iadeler vermesi dikkat çekti. C.S’nin yıllarca istismarına maruz kalan A.Y ise ifadesinde sanığın kendisini “Sizi apartmandan kovdururum” diyerek tehdit ettiğini söyledi. Sanık C.S. ise çelişkili ifadelerde bulundu. Önceki ifadelerinde yazlığa birlikte gittiklerini kabul eden sanık duruşmadaki ifadesinde kendisinin eşi ve A.Y. ile birlikte yazlığa kadar gittiğini ancak, annesinin rahatsız olduğunu öğrenince onun yanına Ceyhan’a döndüğünü iddia etti.

‘ÇOCUK YAŞADILARINI BİR KEZ DAHA ANLATTI’

A.Y. duruşmaya psikolog eşliğinde görüşme odasından görüntülü olarak katıldı. Psikolog A.Y.’nin duygularını ifade edebilir durumda olduğunu söyledi. Çocuğun yaşadıklarını anlatırken yaşadığı sistematik tacizin hala etkisinde olduğu gözlemlendi. İlk kez 2014’ün yaz aylarında 13 yaşındayken C.S. tarafından istismara uğradığını anlattı. Eve doğru yürüdüğü sırada sanığın karşısına çıkıp “Deden camiye gidiyor, dedeni öp bakalım, deden sana çikolata alacak” dediğini anlatan çocuk, bu olaydan 1-2 hafta sonra yazlıkta istismara uğradığını söyledi. A.Y. daha önceki ifadelerinde olduğu gibi sanığın eşi ile birlikte kendisini ailesinden izin alarak Mersin’deki yazlığına götürdüğünü, sanık ile markete gitmek için asansöre bindiklerinde sanık C.S.’nin kendisini istismar ettiğini belirtti. Asansöre bindikleri başka bir gün de korkuya kapıldığını anlatan çocuk, korktuğunu görmesi üzerine sanığın “Ben oruçluyum, sana dokunmam” dediğini dile getirdi. Yine başka bir gün denize gittiklerinde kendisine “keşke denize birlikte girsek. Seni kucağıma alırdım” dediğini anlatan çocuk, başka bir gün mahallede önünü kesen C.S.’nin  kendisine “Seni hayal etmekten bıktım” dediğini C.S.’yi terslemesi üzerine kendisini babasını işten attırmakla tehdit ettiğini anlattı.

‘SANIĞIN TUTUKLANMASI GEREKİYOR’

Kararı gazetemize değerlendiren A.Y.’nin avukatı Sevil Aracı da sanığın ifadelerindeki çelişkilere dikkat çekerek; mağdurun, tanıkların, anne baba ve ablasının birbiri ile uyumlu beyanları göz önüne alındığında sanığın tutuklanması gerektiğini ifade etti.  Ancak bunu bir son olarak görmediklerini dile getiren Aracı, dosyadaki delil durumu gözetildiğinde sanığın ceza alacağını düşünüyoruz” dedi.

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Barışma teklifini kabul etmedi, bıçaklandı

SONRAKİ HABER

İller Bankası'nın belediyelere vereceği yeni kaynağını AKP dağıtacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa