Baraj inşaatının ÇED toplantısını yurttaşlar engelledi

Sakarya Kaynarca'da yapılması planlanan baraj için düzenlenen ÇED toplantısı, yurttaşların protestosu sonucunda engellendi.

19 Ekim 2017 16:37
Son Düzenlenme Tarihi: 19 Ekim 2017 19:49
Paylaş

Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde yapılması planlanan barajın ÇED bilgilendirme toplantısını yurttaşlar protesto ederek engelledi.

Doğan Haber Ajansındaki bilgiye göre, Sakarya'nın Kaynarca ilçesi Yakupkalfalar ve Çelebiler mahalleleri sınırlarında yapılması planlanan Yırtmaçdere Barajı için Kaynarca Belediyesinin salonunda ÇED bilgilendirmesi toplantısı düzenlendi. DSİ 14. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan barajın ÇED bilgilendirme toplantısına Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve barajı yapacak şirketin yetkilileri ile yurttaşlar katıldı. Baraj inşaatı için malzeme, taş ocakları ve beton santrali kurulacak projede açılış konuşmasını yapan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, konuşmasını yapmak üzere şirket görevlilerine söz verdi. Şirket görevlisinin sunuma başlamasının ardından salonda bulunan bir yurttaş söz istedi. Görevliler sunumdan sonra söz verileceğini söyleyince toplantının yapılması durumunda projenin hayata geçeceğini belirten yurttaşlar, düdük çalarak toplantıya katılanları dışarı çağırdı. "Toplantıyı dinlemek istiyoruz" diyen kimi yurttaşlar ile "Toplantının gerçekleşmiş olması projenin yapılacağı anlamına gelir" diyerek durumu anlatmaya çalışanlar arasında bir gerilim yaşandı. Protestoların devam etmesi neticesinde ÇED toplantısı gerçekleşmedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

IKBY hükümeti İbadi’nin diyalog çağrısını kabul etti

SONRAKİ HABER

Tunus’ta işçi ve emekçiler greve hazırlanıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa