19 Ekim 2017 16:39

Erdoğan'ın baş danışmanı Şaban Dişli istifa etti

General kardeşi darbe girişimi sanığı olan AKP Genel Başkan Baş Danışmanı Şaban Dişli istifa etti

Erdoğan'ın baş danışmanı Şaban Dişli istifa etti

Paylaş

General kardeşi darbe girişimi sanığı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomiden sorumlu başdanışmanı Şaban Dişli istifa etti

Yazılı açıklama yapan Dişli, 24 Ağustos'ta ekonomi alanında çalışmalar yapmak üzere parti tüzüğünün 145. maddesi uyarınca şahsının "Genel Başkan Danışmanı" olarak atanması dolayısıyla büyük onur duyduğunu belirtti. Göreve getirilmesi dolayısıyla AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür eden Dişli, şu ifadeleri kullandı:

"Erdoğan'ı haksız yere yıpratmamayı teminen..."

"Ancak bu şerefli göreve atanmamın ardından gerek basın gerek sosyal medya gerekse parti içinden birçok arkadaşımın yorumları beni son derece rahatsız etti. Etmeye de devam ediyor. Partime ve Sayın Genel Başkanım Recep Tayyip Erdoğan'a her zaman, hangi makam ve mevkide olursa hizmet etmeyi bir onur olarak kabul ediyorum. Partimi ve Sayın Genel Başkanım Recep Tayyip Erdoğan'ı haksız yere, daha fazla yıpratmamayı teminen bu kutlu görevden istifa ettim."

AKP Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Ağustos ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomiden sorumlu başdanışmanlığına getirilmişti.

DOKUNULMAZLIĞININ KALDIRILMASI İÇİN FEZLEKE VERİLMİŞTİ

 

Şaban Dişli’nin dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke verilmişti. Şaban Dişli’nin kardeşi, Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Dönüşüm Başkanı Tümgeneral Mehmet Dişli, 15 Temmuz darbe girişimine katıldığı gerekçesiyle tutuklu bulunuyor. Mehmet Dişli’nin darbe girişimini planlayan ‘Yurtta Sulh Konseyi'nin üyesi olduğu ifade ediliyor. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Kılıçdaroğlu Dünya Demokrasi Forumuna davet edildi

SONRAKİ HABER

AİHM, Türkiye’yi mahkum etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa