19 Ekim 2017 10:03

Afganistan’da askeri üsse saldırı: En az 43 ölü

Afganistan'ın Maiwand bölgesinde bulunan Afganistan Ulusal Ordu Üssüne yapılan bombalı saldırıda en az 43 Afgan askeri yaşamını yitirdi.

Afganistan’da askeri üsse saldırı: En az 43 ölü

Paylaş

Kandahar’ın Maiwand bölgesinde bulunan Afganistan Ulusal Ordu Üssü'ne yapılan bombalı saldırıda en azn az 43 Afgan askeri öldü, 9 asker yaralandı.

Taliban’ın üstlendiği saldırı, görgü tanıklarına dayandırılan yerel haberlere göre iki intihar bombacısı tarafından yerel bir dükkandan çalmış oldukları belirlenen iki zırhlı jiple gerçekleştirildi.

İlk aracın patlamasından sonra ikinci araçtan inen saldırganın güvenlik güçlerine ateş açtığı ancak üssün güvenliğinin sağlandığı duyuruldu.

Afganistan Savuma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 60 askerin bulunduğu askeri üsse Taliban tarafından gerçekleştirilen bombalı intihar saldırısı sonucu, 43 asker hayatını kaybettiği, dokuz asker yaralı, altı asker ise kayıp olduğu, saldırı sonrasında yaşanan çatışmada en az dokuz Taliban militanının öldürüldüğü duyuruldu.

17 Ekim'de Afganistan'ın Paktia vilayetinin merkezi Gardez'deki polis eğitim merkezine gerçekleştirilen saldırıda da hastane kaynaklarına göre en az 32 kişi yaşamını yitirmişti. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Van'da kayyım 'Çocuk Eğitim ve Yaşam Merkezi'ni kapattı!

SONRAKİ HABER

Suikast sonucu yaşamını yitiren Martin Luther King Jr. ABD'de anıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa