18 Ekim 2017 22:41
Son Düzenlenme Tarihi: 19 Ekim 2017 16:45

Mahallelerden cam işçilerine destek yürüyüşü 

Direnişteki cam işçilerine bir destek de Lüleburgaz halkından. 4 mahallenin sakinleri yol kapatarak direniş çadırına yürüdü.

Mahallelerden cam işçilerine destek yürüyüşü 

Paylaş

Lüleburgaz halkı, cam işçilerinin işlerine geri dönmek için sürdürdükleri mücadeleye sahip çıktı. 4 mahallenin sakinleri işçilerin direniş çadırına yürüyüş yaptı

Lüleburgaz halkı, cam işçilerinin işlerine geri dönmek için sürdürdükleri mücadeleye sahip çıkıyor. Siteler, Hürriyet, Yıldız ve Gençlik mahalleleri muhtarlarının çağrısıyla bir araya gelen halk, şehrin işlek caddelerinden İstasyon Ceddesi'ni kapatarak, işçilerin direniş çadırına kadar, sloganlarla yürüdü. 

Direniş çadırında bekleyen işçiler ve desteğe gelenler tarafından coşkuyla karşılanan mahallelilere direnişçi işçilerin sözcüsü Aydın Şahin bir konuşma yaptı. 

Konuşmasında Şahin, mahalle halkına teşekkür etti, Lüleburgaz halkının verdiği bu desteğin kendileri için çok değerli olduğunu, kendilerine güç verdiğini, moral verdiğini söyledi. Bu destek sürdüğü müddetçe, direnişin devam edeceğini ve kazanacaklarını belirtti. Şahin, 20 Ekim'de İstanbul/Tuzla'ya, Şişecam'ın önünenyürüyüş başlatacaklarını duyurarak, "O gün buraya gelin, en güçlü şekilde bizi uğurlayın. Sizden aldığımız güçle oraya gidelim, hakkımızı alıp dönelim." dedi.

Öte yandan cam işçilerine destek ziyaretleri de devam ediyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe cam işçilerini ziyaret ederek, işçilerin sorunlarını dinledi. Burada konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Sonuna kadar yanınızdayım. Yarınki yürüyüşünüze de elimizden gelen her türlü desteği sunacağız. Yürüyüşünüzün bir kısmına da katılacağız. Birliğinizi koruduğunuz sürece, eminim ki kazanacaksınız. Gönlümüz sizinle” dedi. (Lüleburgaz/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Antalya’da 14 kişi serbest bırakıldı

SONRAKİ HABER

Hulusi Akar: Yeri ve zamanı geldiğinde Menbic'de gereken yapılacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa