18 Ekim 2017 18:48

Yüksel'de polis gözaltıları kalkanların arkasında yaptı

Yüksel Caddesi'nde 344 gündür devam eden 'İşimizi geri istiyoruz' eyleminde polis kalkanların arkasında 4 kişiyi gözaltına aldı.

Paylaş

Yüksel Caddesi'nde 344 gündür devam eden "İşimizi geri istiyoruz" eylemine müdahale eden polis, 4 kişiyi darp ederek gözaltına aldı. Polis gözaltı yaparken gazetecilerin görüntü almaması için kalkanları ile eylemcileri çembere aldı. 

İşlerine dönmek için KHK ile ihraç edilen kamu emekçileri Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın başlattığı açlık grevi eylemi 224'üncü güne girdi. Gülmen ve Özakça'nın Yüksel Caddesi'nde başlattığı ve çok sayıda kamu emekçisinin sahiplendiği "İşimizi geri istiyoruz" eylemi 344'üncü güne girdi. Yüksel Caddesinde bulunan İnsan Hakları Anıtı önünde yapılmak istenen basın açıklamasına KHK ile ihraç edilen ve öğlen ki eylemde gözaltına alınıp serbest bırakılan kamu emekçisi Mehmet Dersulu ve destekçileri katıldı. Konur Sokak'tan Yüksel Caddesi'ne geçmek isteyen eylemcileri polis kalkanları ile sokağı kapatarak engelledi. 

KALKANLAR İLE BARİKAT

Polis kalkanları önünde basın açıklaması yapmak isteyen eylemciler "Açlık grevinin 224. gününde Nuriye ve Semih serbest bırakılsın" yazılı pankart açarak, "Nuriye Semih nurumuzdur" ve "İşimizi geri istiyoruz" sloganları attı. Pankart açıldığı anda müdahale eden polis eylemcilerin pankartını yırttı. Eylemcileri çember içine alan polis Mehmet Dersulu ve 3 destekçisini gözaltına aldı. Eylemcileri darp ederek gözaltına alan polis gazetecilerin görüntü almaması için kalkanları ile barikat kurdu. (Ankara/MA)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İzmir’de 8 bin yıl öncesine ait 200 yeni eser bulundu

SONRAKİ HABER

Ceren Özdemir'in ardından: Bale öğretmeni olmak istiyordu, hayatını sanata adamıştı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa