18 Ekim 2017 18:40

Barış Yarkadaş: Halkın haber alma hakkı engelleniyor

CHP’li Barış Yarkadaş, Turkuvaz Medya'ya ait mağazalarda Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerinin sattırılmamasını eleştirdi.

Paylaş

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Sabah Gazetesi ve ATV’nin de sahibi olan Turkuvaz Medya'ya ait mağazalarda Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerinin sattırılmadığını söyleyerek, “Halkın haber alma hakkı engelleniyor. Bu da baskının başka bir biçimidir.” dedi.

Bir radyo programına katılan Yarkadaş, mağazalardaki bu durumu Başbakan Binali Yıldırım’a yazılı bir önergeyle sorduğunu kaydetti. Yarkadaş,“Binali Bey, sorularımıza cevap vermeli ve Rekabet Kanunu’na aykırı işlemler yapan bu şirket hakkında soruşturma başlatılmalıdır.” dedi.

Kaynak Holding’e ait olan ve el konulduktan sonra Turkuvaz Kitap adını alan mağazaların daha önce ‘FETÖ’ye ait olduğunu belirten Yarkadaş, “FETÖ döneminde de Sözcü ve Cumhuriyet sattırılmıyordu. Şimdi de sattırılmıyor. Arada bir fark görebiliyor musunuz?” diye sordu.

Yarkadaş, “Bu engelleme ve mali kıskaç karşısında Rekabet Kurulunu göreve çağırmayan hükümet suç işlemektedir.Herkes istediği malı satmakta serbesttir.Bu içine düştükleri korku ve panik halinin bir göstergesidir.Sözcü ve Cumhuriyet’i FETÖ torbasına atmaya çalıştılar olmadı.Şimdi ise satışını yaptırmayarak mali kıskaca almak istiyorlar. Ancak ne yaparlarsa yapsınlar Sözcü de susmaz Cumhuriyet de.” diye konuştu. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

RSF: Tam ve bağımsız bir soruşturma yürütülsün

SONRAKİ HABER

Ordu Çevre Derneği: Bal ormanı mı maden işletmesine hizmet mi?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa