18 Ekim 2017 18:02

Kaceroglu davasında olay yeri keşifi yapılacak 

İzmir’de Kobanê eylemlerinde linç edilen Ekrem Kaceroğlu ile ilgili davada mahkeme olay yeri keşfine karar vererek duruşmayı 13 Aralık’a erteledi.

Paylaş

6-8 Ekim 2014 tarihlerinde gerçekleşen Kobanê eylemlerinde İzmir'in Bornova ilçesinde ırkçı bir grup tarafından başından silahla vurulduktan sonra linç edilerek katledilen Ekrem Kaceroğlu'nun öldürülmesine ilişkin davanın 10. duruşması İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya Kaceroğlu ailesi ve avukatları katılırken, tutuksuz olarak yargılanan sanıklardan hiçbirisi katılmadı.

Duruşmada ilk olarak teknik bilirkişi raporu okundu. Daha sonra müşteki avukatlarından Mustafa Rollas söz aldı. Hard diskte bulunan ve açılmadığı söylenen görüntülerin gelen bilirkişi raporunda gerekli program yüklendiği zaman açıldığının yazıldığını belirten Rollas, görüntülerin ham halinin izlenilebilir bir şekilde kendileri verilmesini talep etti. 

Adliye emanetinde bulunan tüfekle görüntüdeki tüfeğin aynı olup olmadığının tespit edilmesi için bilirkişi incelemesi talep ettiklerini ifade eden Rollas, mahallede keşif yapılması taleplerinide yeniledi. 

Adliye emanetinden incelenmek üzere istenen tüfeğin mahkemeye teslim edildiği ifafe eden mahkeme başkanı, kamera görüntülerinin net olmamasıyla birlikte tüfeğin aynı tüfek olduğu belirtti. 

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, hard disk kayıtlarının jandarma kriminale gönderilmesinde yer olmadığına, TİP kayıtlarıyla ilgili herhangi bir araştırmaya gerek olmadığına, müşteki avukatlarının tüfeği belirledikleri bir bilirkişi tarafından incelenmesi talebinin reddine, 24 Kasım tarihinde olay yerinde keşifin yapılmasına karar verdi. Duruşma 13 Aralık tarihine ertelendi. (İzmir/EVRENSEL)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kemal Kurkut'un ölümüyle ilgili iddianamede müebbet istendi

SONRAKİ HABER

Kasım ayı son 9 yılın en kurak ayı oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa