18 Ekim 2017 17:38

Küçükkaya, program kayıtları gelince ifade verecek

Fox TV Haber Spikeri İsmail Küçükkaya, Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın eşinin telefonunda ByLock bulunduğu iddiasıyla ilgili ifadeye çağrıldı.

Paylaş

Fox TV Haber Spikeri İsmail Küçükkaya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın eşinin telefonunda ByLock bulunduğu iddiasıyla ilgili ifadeye çağrıldı. Avukatıyla adliyeye giden Küçükkaya’ya savcılık tarafından, program kayıtlarının istendiği aktarılarak daha sonra ifadesinin alınacağı bildirildi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın eşi hakkında ‘ByLock’ kullandığına ilişkin iddialarda bulunan İsmail Küçükkaya ile Fidel Okan hakkında soruşturma başlattı. Bakırköy Başsavcılığı İsmail Küçükkaya ve Fidel Okan soruşturma kapsamında ifade vermek üzerine çağırdı. “Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama” ve “Basın yoluyla kamu görevlisine hakaret” suçlamaları ile savcılığa ilk giden ise Küçükkaya oldu. Küçükkaya, Basın Bürosu Savcısı Bülent Demirbilek’e ifade vermek için avukatıyla adliye gitti. 

‘KONU BUNDAN BÖYLE YARGIDADIR’

Küçükkaya’nın savcıya ifade vermediği, soruşturma konusu sözlerin sarf edildiği programın kayıtlarının dosyaya gelmesinin beklenmesine karar verildiği öğrenildi. Program kaydının, savcılığa ulaşmasının ardından Küçükkaya’nın önümüzdeki günlerde savcıya ifade vereceği belirtildi. 

Küçükkaya’nın Twitter adresinden kısa bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Kamuoyuna duyuru:  Cumhuriyet Savcısının davetiyle bugün adliyeye gittim. Konu bundan böyle yargıdadır” dedi. (İstanbul/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Tunceli Valiliği öldürülen köylüyü ‘işbirlikçi’ ilan etti

SONRAKİ HABER

Türk-İş Genel Kurulu'nda Ergün Atalay yeniden genel başkan seçildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa