18 Ekim 2017 11:36

Kadın cinayeti sanığı: Beni yaraladı, ben de onu bıçakladım

Antalya'da Nuran Soydinç'i 24 yerinden bıçaklayıp boğazını keserek öldüren sanık ifadesinde 'Bana bıçak çekti, ben de 2-3 yerinden bıçakladım' dedi.

Kadın cinayeti sanığı: Beni yaraladı, ben de onu bıçakladım

Paylaş

Antalya Manavgat’ta Nuran Soydinç'i 24 yerinden bıçaklayıp, boğazını keserek öldüren Hidayet Özdemir, "Beni yaraladı. Elindeki bıçağı alıp 2-3 defa karnına sapladım" dedi.

Manavgat'ın Yayla Mahallesi'nde geçen nisan ayında, iki çocuk annesi 45 yaşındaki Nuran Soydinç'i apartman boşluğunda 24 yerinden bıçaklayıp, boğazını keserek öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan 46 yaşındaki Hidayet Özdemir'in yargılandığı davanın ilk duruşması, Manavgat 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı. Duruşmaya tutuklu sanık Hidayet Özdemir, Nuran Soydinç'in çocukları, sanık avukatı ve Soydinç'in yakınları katıldı.

'ELİNDEKİ BEZİN ALTINDA BIÇAK VARMIŞ'

Duruşmada ifadesi alınan Hidayet Özdemir, daha önce polis ve savcılıkta verdiği ifadeleri reddetti. Hidayet Özdemir, Nuran Soydinç ile aynı otelde çalıştıklarını, 1.5 yıl kadar da birlikte olduklarını iddia etti. Hidayet Özdemir, Nuran Soydinç'in kendisine 'Senin kalbine giremedim. Beni bırakıp gideceksin. Ben aileme birlikteliğimizi anlattım. Rezil olacağım' dediğini ve kendisine bıçak çektiğini iddia etti ve “Bunun üzerine elindeki bıçağı alıp 2-3 defa karnına sapladım” dedi. Olayın ardından apartmandan ayrıldığını, polise gitmek istediğini ancak yaralandığı için gidemediğini öne süren Hidayet Özdemir, 300-400 metre ileride bir yere düştüğünü, polisi aradığını ve pişman olduğunu anlattı.

POLİS VE SAVCILIKTAKİ İFADESİNİ REDDETTİ

Mahkeme başkanının, poliste avukatı eşliğinde "Bu kadın beni bitirdi, ben de onu bitirdim" diye ifade verdiğini hatırlatması üzerine Hidayet Özdemir, "Polisler ifademi hastanede aldı. Onlar ifade alırken kendimde değildim. Ne söylediğimi bilmiyorum. Ben kendi kendimi yaralamadım, beni Nuran Soydinç yaraladı. Savcılıkta verdiğim ifademi de kabul etmiyorum" diye konuştu.

‘BOĞAZINI KESTİĞİNİ GÖRÜNCE ÇIĞLIK ATTIM’

Duruşmada tanık olarak dinlenen Nuran Soydinç'in komşusu ve apartmanın birinci katında oturan G.A., şöyle konuştu:

“Apartmanda bağrışlar duydum, 'Ne oluyor' diye kapıyı açıp baktığımda, merdivende birinci kat ile ikinci kat aralığında bir adamın üst komşum Nuran ablayı bıçakladığını gördüm. Adamın Nuran ablanın boğazını kestiğini görünce çığlık attım. Bunun üzerine adam, beni fark edip bana doğru yöneldi. Elinde bıçakla bana doğru işaret yaptı. Bunu bilerek mi ya da gayriihtiyari mi yaptığını anlayamadım. Korkuyla hemen kapımı kapattım, kilitledim. Önce eşimi ardından polisi aradım.”

'ANNEMİ RAHATSIZ EDİYORDU'

Nuran Soydinç'in kızı Fatma Ünal, sanığın annesiyle bir dönem aynı otelde çalıştığını ve annesini rahatsız ettiğini anlatarak, “Annem bana daha önce bu adamdan bahsetmişti. Sanık son zamanlarda annemi rahatsız ediyordu, tehdit ediyordu. Anneme 'polise gidelim' demiştim. Hatta son hafta annem tek başına dışarı çıkamıyordu. Annem, korkusundan komşusu F. hanıma gidiyordu. Sanıktan şikayetçi ve davacıyım, en ağır şekilde cezalandırılsın” dedi.

Sanık avukatı Osman Yetkin, müvekkilinin olay esnasında akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespit edilmesi amacıyla adli tıptan rapor alınmasını isteyerek, müvekkilinin kendi kendini yaralamasının söz konusu olmadığını, Soydinç'in müvekkilini yaraladığını iddia etti.

Dava, dosyadaki eksiklerin giderilmesi için ertelendi. (Antalya/DHA)

ÖNCEKİ HABER

‘Ay sonunu getiren her emekçi aslında bir bütçe uzmanı’

SONRAKİ HABER

Jinnews muhabirleri Canözer ve Elyakut gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa