18 Ekim 2017 10:40

Yarkadaş'ın ‘Fatma Şahin saraya çağrıldı’ paylaşımına dava

Antep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, görevden alınacağını iddia eden CHP Milletvekili Barış Yarkadaş hakkında tazminat davası açtı.

Paylaş

Antep Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Fatma Şahin, hakkında görevden alınacağı yönünde sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından paylaşımda bulunan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’a 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabı Twitter'dan geçen 5 Ekim'de, “Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı da Saray'a çağırıldı. Görüşme yarın...” paylaşımını yaptı. Fatma Şahin de Ankara'da olduğunu ancak Belediyeler Birliği’nin Meclis Toplantısı'na katılıp “Yeni Türkiye Belediyeler Birliği Başkanımızı seçeceğiz. Hayırlı olsun” paylaşımında bulundu. Şahin, bu paylaşımı yapan Yarkadaş hakkında, Gaziantep Asliye Hukuk Mahkemesi'ne 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Şahin, davayı kazanması halinde 100 bin lirayı bir kuruma bağışlayacağını söyledi.

Şahin, şunları söyledi:

“CHP’li vekil Yarkadaş, hakkında Gaziantep Asliye Hukuk Mahkemesine 100 bin liralık manevi tazminat davası açtım. Mahkemenin kazanılması durumunda 100 bin lirayı bir hayır kurumuna bağışlayacağım. Bu kişi, algı operasyonuyla şehrin kaderiyle oynadı. Bize, kötülüğe kötülükle cevap vermek yakışmaz. O yüzden hukuk devletinin gereği olarak şehrimin ve kendi hakkımı yasal çerçevede arayacağım. Herkes sorumsuzluğun bedelini yargı önünde vermeli ki bir daha böylesi bir hata yapmasın.” (Antep/DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Tarım işçisinin silaj makinesine kaptırdığı kolları koptu

SONRAKİ HABER

Fransa'da genel greve devam çağrısı yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa