17 Ekim 2017 20:35

DİSK’ten direnişteki cam işçilerine ziyaret

DİSK üye ve yöneticileri işten atılan Şişecam işçilerini Kristal-İş Trakya Şubesi önünde kurdukları direniş çadırında ziyaret etti.

Paylaş

DİSK üye ve yöneticileri daralma gerekçesiyle işten atılan Şişecam işçilerini Kristal-İş Trakya Şubesi önünde kurdukları direniş çadırında ziyaret etti. Destek ziyaretine Trakya Bölge Temsilciliği, Genel-İş, Tekstil, Gıda-İş, Lastik-İş, Birleşik Metal-İş, Emekli-Sen Trakya şubelerinin yöneticileri ile üyeleri katıldı. Ziyaret sırasında konuşan DİSK Trakya Bölge Sorumlusu Salim Şen, "Türkiye'de uzun süredir OHAL devam etmekte, bu arada buna bağlı olarak grev yasakları da devam etmektedir. Fırın kapatmak bahanesiyle sokağa atılan cam işçilerinin yanındayız. İşçi sınıfının dini, ırkı, mezhebi yoktur. Biz işçiyiz, hiçbir ayrım gözetmeden bir arada olmalıyız. Geçen hafta içindeki eylemde bunu gördük. Çok canlı bir eylemdi. Sendikalar, Lüleburgaz halkı da bizlerin yanındaydı. Bu bize umut verdi. Bu canlılığı daha da büyüterek sürdürmek lazım. Biz bu konuda elimizden ne gelirse yapmaya devam edeceğiz" dedi. 

İşten atılan işçilerin sözcüsü Aydın Şahin de, "Biz işçiler daralma bahanesiyle fırın kapatanlar şunu unutmasınlar, Şişecam'ı buralara bu işçiler getirdi. Cam soluyarak, zehir soluyarak getirdi. Bunu unutmasınalar. Biz direnmeye devam edeceğiz.Kocaman camdan kuleleri varsa bizim de kocaman yürekli dostlarımız var. Sizler gibi direnişçi dostların desteğiyle bu işi çözeceğiz” diye konuştu.(Lüleburgaz/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

‘Kadınların eğitimi için koşacaklar’

SONRAKİ HABER

Irkçı saldırıya uğrayan Kürt öğrenciler okulu bıraktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa