Polis Ankara'da kadınlara yine saldırdı

Müftülük yasa tasarısını Meclis önünde protesto eden kadınlara saldıran polis gözaltıları protesto eden kadınlara da saldırdı.

17 Ekim 2017 19:05
Son Düzenlenme Tarihi: 17 Ekim 2017 20:28
Paylaş

Kadınların müftülere nikah yetkisi verecek yasa tasarısına karşı Meclis önünde yapmak istedikleri basın açıklamasına saldıran polis, akşam saatlerinde gözaltıları protesto etmek isteyen kadınlara da saldırdı. Polis haberi takip eden muhabirimizin çektiği fotoğrafları da zorla sildi. 

Ankara Kadın Platformu üyeleri öğle saatlerinde Meclis Dikmen Kapısı önünde müftülere nikah yetkisi verecek yasa tasarısına karşı basın açıklaması yapmak istediklerinde polisin biber gazlı müdahalesine maaruz kalmışlardı. Yasa tasarısını ve Meclis önünde 11 kişinin gözaltına alınarak serbest bırakılmasının ardından kadınlar gözaltıları protesto etmek istedi. Sakarya Caddesi'nde bir araya gelen kadınlar, açıklama yapmaya başladığı an müdahale ile karşılaştı. “Burası yasak alan” diyerek kadınlara saldıran polis, plastik mermi ve biber gazı kullandı. 

Gazetecilerin görüntü almasına izin vermeyen polis, muhabirimizin çektiği fotoğrafları zorla sildi. Muhabirimizin alıkonulmasına çevreden tepki gösterenler de polisin müdahalesinden nasibini aldı. Polis tepki gösteren öğretmenin kimliğine el koymaya çalıştı. (Ankara/EVRENSEL)

Ankara kadınlara saldırı

Ankara kadınlara saldırı
 

ÖNCEKİ HABER

Barzani: Kürdistan halkı bilsin ki gereken yapılacak

SONRAKİ HABER

İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu, Erdoğan tarafından rektörlüğe atandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa