17 Ekim 2017 13:06

'Tapulu arazim' dediği yolu duvar örerek trafiğe kapattı

Erzurum'da yaşayan Nafiz Çakar, 'Bu arazi yeğenimin' diyerek belediyenin 15 yıl önce açtığı karayolunu duvar ördürerek ulaşıma kapattı.

'Tapulu arazim' dediği yolu duvar örerek trafiğe kapattı

Paylaş

Erzurum'ın Yakutiye ilçesinde yaşayan Nafiz Çakar, 'Bu arazi yeğenimin' diyerek, belediyenin 15 yıl önce açtığı karayolunu briketle duvar ördürerek, kapattı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, tapuyu görünce, dönmek zorunda kaldı.

Aşağı Sanayi Mahallesi'nde bulunan Kasım Paşa Sokak'ta yaşayanlar, güne ilginç bir olayla başladı. Her gün kullandıkları yola duvar örüldüğünü görenler, şaşkınlık içinde polisi aradı. Olay yerine gelen polis ekipleri, yola duvarı ördüren Nafiz Çakar'la görüştü.

Görevlilere tapuyu gösteren Çakar, "Burası yeğenim Salih Ümit'e ait. Kendisi, İzmir'de yaşıyor. Benden yolu kapatmamı istedi. Briket alıp, bir ustaya duvar ördürdüm. Belediye, para verirse biz de duvarı yıkar, yolu açarız. Yoksa bahçe yapıp, yerimizi değerlendirmek istiyoruz. Belki de bina yaparız, bilemiyorum. Hata belediyenin. Vatandaşın tapulu yerine nasıl yol yapar?" dedi.

Tapuyu gören ekipler, yapılacak bir şey olmadığını anlayınca, dönmek zorunda kaldı. Mahalleli de evlerine ulaşmak için gidiş geliş yapabilecekleri alternatif yol arayışına girdi. (Erzurum/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Öğrenci ve velilerden 'okulumu taşıma' eylemi

SONRAKİ HABER

Osmaniye’de kadın cinayeti yaşandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa