17 Ekim 2017 06:37

Erdoğan'dan grup başkanvekillerine: Sizi salonda göremiyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın parti grup yönetiminin çalışmalarını eleştirip 'Sizi salonda göremiyorum' dediği iddia edildi.

Erdoğan'dan grup başkanvekillerine: Sizi salonda göremiyorum

Paylaş

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın parti grup başkanvekillerini eleştirdiği öğrenildi. Erdoğan'ın grup başkan vekillerine “Televizyondan izliyorum grup başkanvekillerini salonda göremiyorum” dediği ifade ediliyor.

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Anayasa değişikliğiyle yeniden AKP Genel Başkanı olmasının ardından partide yeniden hareketliliğin yaşandığı belirtildi. Partinin son Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, TBMM'de önümüzdeki aylarda gündeme gelecek düzenlemeler aktarıldı. TBMM gündeminde bekleyen, müftülere nikâh kıyma yetkisi veren düzenlemeyle, MTV zammının içinde olduğu torba tasarının öncelikle yasalaştırılacağı belirtilirken, ardından 2019 yılı bütçesinin ve uyum yasalarının önemli başlıklardan olduğu ifade edildi.

'NÖBETLEŞE OLARAK ORADAYIZ'

Bu çalışmalar aktarılırken Erdoğan'ın, toplantıya katılan grup başkanvekillerine, "Televizyondan izliyorum, grup başkanvekilleri genel kurul salonunda oturmuyor, göremiyorum" dedi. MYK'da bulunan grup başkanvekilleri ise "Aslında nöbetleşe olarak Genel Kurul'dayız. Bazen salonda olmuyoruz ama hep oradayız" diye savunma yaptı. Partide kasım ayında TBMM'de yapılacak Meclis Başkanlığı, komisyon ve grup başkanvekilliği seçimlerinde bazı görev değişikliklerinin olacağı belirtiliyor. Partinin beş grup başkanvekilinden en az ikisinin değiştirileceği konuşuluyor.

EKRANLARDA 25 PARTİ SÖZCÜSÜ

Ayrıca, partinin siyasi konularda 'söylem birliği' oluşturmak için de çalışma başlattığı bildirildi. Parti sözcüsü olan Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal başkanlığında 25 milletvekili, ekranlarda ve toplantılarda partiyi temsil edecek isim olarak belirlendi. Bakan ve genel başkan yardımcıları dışında belirlenen isimlerle partide toplantı yapıldı. Bu kişiler, parti adına yapacakları konuşmalarda, genel merkezle eşgüdümlü çalışacak ve söylem birliği oluşturmak için kendileri için hazırlanan bilgi notlarından yararlanacak. Diğer vekiller ekrana çıkmayacak ve parti adına açıklama yapamayacak. Vekillerin Twitter hesapları konusunda da uyarıldığı öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

LaMarcus Spurs’le, RJ Nuggests'la anlaştı

SONRAKİ HABER

Celal Şengör: Elin dangalağına organ verip onu yaşatmanın anlamı yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa