‘Kıdem tazminatımıza dokundurmayız’

‘Kıdem tazminatımıza dokundurmayız’

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) bünyesinde müessese gezilerini sürdüren Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Eyüp Alabaş, bugün de TTK Karadon Müessesesinde maden işçilerine konuştu.Sabah vardiyasına giden ve gece vardiyasında işten çıkan maden işçilerine bilgi veren Alabaş, TTK

Sabah vardiyasına giden ve gece vardiyasında işten çıkan maden işçilerine bilgi veren Alabaş, TTK’ya işçi alımı, Kıdem Tazminatı, 2008 sonrası işe girenlerin emeklilikleriyle ilgili sorun ve ülke genelinde çalışma yaşamındaki gelişmeler konusunda açıklamalarda bulundu.

Alabaş, “Kıdem Tazminatı konusunda sözde bir taslak basına sızdırıldı. Bu sözde tasarının, kıdem tazminatını yok etmeye dönük ve tamamıyla işverenlerin uzun zamandır talep ettikleri istekleri yansıttığı açıkça görülüyor. Biz sendikalar ve çalışanlar olarak gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

Biz kıdem tazminatının tartışılmasını dahi doğru bulmuyoruz. Bizler de kıdem tazminatı hakkının gelecek kuşaklarda da korunabilmesi için mücadele etmekten çekinmeyeceğiz. Biz, üst örgütümüz Türk-İş’in ifade ettiği gibi kıdem tazminatımıza yapılacak bir saldırıyı asla kabul etmiyoruz ve buna karşı her şart altında mücadele edeceğiz” diye konuştu. (Zonguldak/EVRENSEL)

www.evrensel.net