16 Ekim 2017 20:08

Demokrasi İçin Birlik'ten foruma çağrı

Demokrasi İçin Birlik (DİB), 22 Ekim’de Şişli Kent Kültür Merkezinde gerçekleştireceği forum için tüm toplumsal muhalefete katılım çağrısı yaptı.

Paylaş

Demokrasi İçin Birlik (DİB), 22 Ekim’de Şişli Kent Kültür Merkezinde gerçekleştireceği forum için tüm toplumsal muhalefete katılım çağrısı yaptı.

Darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL’in ardından tek adam rejimine karşı bir araya gelen demokratik muhalefet güçleri tarafından oluşturulan DİB, 22 Ekim saat 15.00’te Şişli Kent Kültür Merkezinde “Demokrasi için bir aradayız yılmayacağız” şiarıyla forum gerçekleştirecek. OHAL ile birlikte parlamentonun işlevsizleştirildiğini ve siyasetin meclis dışına taşınması gerektiğini vurgulayan DİB forum için yaptığı çağrıda, “Baskı rejiminin yeni bir evreye girdiği dönemde, yeni bir siyaset biçimi arıyoruz” diyerek demokratik muhalefete seslendi. Ortak mücadele zemininin güçlendirilmesinin en önemli ve acil ihtiyaç olduğunu belirten DİB, 22 Ekim’deki foruma, siyasi parti ve oluşumları, emek örgütleri, demokratik kitle örgütleri, hak inisiyatif ve platformları, inanç grupları, kent hareketleri, işçi direnişlerinin temsilcileri, akademi, kültür sanat, sivil toplum alanından katılımcıları davet etti. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

45 gündür cezaevindeki yakınlarıyla görüşemiyorlar!

SONRAKİ HABER

Çin'de yeni koronavirüs salgınını büyüyor: Etkilenen kişi sayısı 639'a yükseldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...